Papieska Msza św. dziękczynna za kanonizację Piotra Fabera

W rzymskim kościele Del Gesu Ojciec Święty odprawił dziś Mszę św. dziękczynną za kanonizację Sabaudczyka Piotra Fabera – pierwszego kapłana jezuity, współzałożyciela Towarzystwa Jezusowego.

Eucharystia odprawiona została w uroczystość Najświętszego Imienia Jezusa. Ojciec Święty podkreślił, że Jezuici chcą być naznaczeni imieniem Jezusa i działać pod sztandarem Jego krzyża. „To znaczy myśleć, jak On, kochać jak On, widzieć jak On, iść jak On. To znaczy robić to, co zrobił On, z Jego uczuciami, uczuciami Jego serca” – mówił papież Franciszek.

Msza św. dziękczynna zgromadziła w Del Gesu 350 Jezuitów. Papież zaapelował, by podążali oni drogą świętego. Podkreślił, że ” Ewangelię głosi się z łagodnością, z braterstwem, z miłością”, nie „inkwizytorskimi kijami i potępieniem”. Jezuitów cechuje otwarcie wobec innych – zaznaczył.

Ojciec św. Franciszek wyniósł Fabera na ołtarze 17 grudnia 2013 roku, w rocznicę swoich urodzin. Zakończył tym samym niezwykle długi proces kanonizacyjny jezuity. Osobiście uważa świętego za swój wzór. Faber żył w pierwszej połowie XVI w., był bliskim towarzyszem św. Ignacego Loyoli. Błogosławionym ogłosił go Ojciec Święty Pius IX, 5 września 1872 r.,

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl