Sympozjum „Zanurzony w pięknie”

9 września 2021 roku (w czwartek) w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej odbędzie się sympozjum poświęcone życiu i twórczości o. Efrema (Stanisława Klawittera 1894-1970) kapucyna, artysty malarza i rzeźbiarza z Kcyni.

br. Mariusz Zacharkiewicz OFMCap

Dyrektor Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości: Niektórzy zdrowieją dla rodziny, rodzina ich motywuje

Są przypadki, że jak mąż przestaje pić, to żona, która jest przyzwyczajona przez 20 czy 30 lat do męża pijącego, nie wie co z sobą zrobić. To współuzależnienie jest tak potężne, że pomimo faktu, iż on nie pije, ona go traktuje jak pijącego. Ważne jest, żeby ona sobie też uświadomiła, że ta choroba na nią również działa, mimo że ona nie pije – powiedział br. Mariusz Zacharkiewicz OFMCap, dyrektor Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości (OAT) w Zakroczymiu. Placówka jest domem rekolekcyjnym, który od wielu lat oferuje pomoc osobom uzależnionym i ich rodzinom.

Ks. abp M. Jędraszewski do młodych: Tylko Chrystus ma być naszym nauczycielem i mistrzem

Wzrastając pod krzyżem i doświadczając czułości Przenajświętszej Dziewicy, możemy stawać się w pełni ludźmi jakimi Pan Bóg chciał nas widzieć, gdy stwarzał pierwszych rodziców na swój obraz i podobieństwo – mówił na Śnieżnicy metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. rozpoczynającej peregrynację znaków Światowych Dni Młodzieży.