
Sympozjum „Zanurzony w pięknie”
9 września 2021 roku (w czwartek) w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej odbędzie się sympozjum poświęcone życiu i twórczości o. Efrema (Stanisława Klawittera 1894-1970) kapucyna, artysty malarza i rzeźbiarza z Kcyni.

9 września 2021 roku (w czwartek) w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej odbędzie się sympozjum poświęcone życiu i twórczości o. Efrema (Stanisława Klawittera 1894-1970) kapucyna, artysty malarza i rzeźbiarza z Kcyni.

Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem

4 września bieżącego roku w Eindhoven (Holandia) odbędzie się Międzynarodowy Zlot Różańcowy. Celem wydarzenia jest połączenie na wspólnej modlitwie różańcowej jak największej ilości osób wszelkiej narodowości.

Ojcowie franciszkanie z Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej zapraszają na rekolekcje przy grobie Ojca Wenantego Katarzyńca. Spotkania odbędą się jesienią 2021 roku.

Są przypadki, że jak mąż przestaje pić, to żona, która jest przyzwyczajona przez 20 czy 30 lat do męża pijącego, nie wie co z sobą zrobić. To współuzależnienie jest tak potężne, że pomimo faktu, iż on nie pije, ona go traktuje jak pijącego. Ważne jest, żeby ona sobie też uświadomiła, że ta choroba na nią również działa, mimo że ona nie pije – powiedział br. Mariusz Zacharkiewicz OFMCap, dyrektor Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości (OAT) w Zakroczymiu. Placówka jest domem rekolekcyjnym, który od wielu lat oferuje pomoc osobom uzależnionym i ich rodzinom.

18 września 2021 odbędzie się w Kobylance uroczystość ustanowienia pierwszego w Polsce i na Świecie Sanktuarium Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia

Ulicami Warszawy przejdzie dziś Procesja Różańcowa za Polskę. Celem modlitewnego wydarzenia jest wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy Polaków.

Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Upamiętniający Ofiary Aktów Przemocy ze względu na Religię lub Wyznanie. Ma on m.in. przypominać społeczeństwu o nienaruszalnym miejscu wolności sumienia i religii w katalogu praw człowieka.

Kobiety i dziewczęta pielgrzymują dziś do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Spotkanie rozpocznie modlitwa różańcowa na wzgórzu kalwaryjskim. O godzinie 11.00 sprawowana będzie Msza św., której przewodniczyć będzie ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej.


Znaki Światowych Dni Młodzieży są już w Polsce. Ich peregrynacja rozpoczęła się w ośrodku rekolekcyjnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Śnieżnicy.

Wzrastając pod krzyżem i doświadczając czułości Przenajświętszej Dziewicy, możemy stawać się w pełni ludźmi jakimi Pan Bóg chciał nas widzieć, gdy stwarzał pierwszych rodziców na swój obraz i podobieństwo – mówił na Śnieżnicy metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. rozpoczynającej peregrynację znaków Światowych Dni Młodzieży.
