fot. PAP/Andrzej Grygiel

Pielgrzymka do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich

Kobiety i dziewczęta pielgrzymują dziś do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Spotkanie rozpocznie modlitwa różańcowa na wzgórzu kalwaryjskim. O godzinie 11.00 sprawowana będzie Msza św., której przewodniczyć będzie ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej.

Pielgrzymka do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich wraca na kalwaryjskie wzgórze po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. W ubiegłym roku Msza św. sprawowana była w bazylice.

W tym roku pielgrzymi przybędą pieszo, na rowerach oraz autokarami – powiedział ks. dr Tomasz Wojtal, rzecznik archidiecezji katowickiej.

– Cieszymy się, że wraz z Maryją po raz kolejny będziemy mogli uwielbiać Jezusa Chrystusa, powierzać Panu Bogu nasze osobiste sprawy i intencje, ale także nabierać sił na dalszą drogę. Zachęcamy do wspólnego przybywania wszystkie pokolenia pań, dziewcząt oraz całe rodziny – wskazał ks. dr Tomasz Wojtal.

Pielgrzymkę zakończy procesja z wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej do bazyliki. Poprzedzą ją Nieszpory Maryjne pod przewodnictwem ks. bp. Mirosława Gucwy z Republiki Środkowoafrykańskiej.

Osoby, które nie mają jak przybyć do Piekar, mogą łączyć się duchowo z
z pielgrzymami.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl