Ks. abp W. Depo: Służba poprzez media, to wzięcie odpowiedzialności za prawdę. Największym wrogiem prawdy jest zamęt

Obserwujemy konfrontację nie między prawdą a fałszem, ale świadome wprowadzanie zamętu. W tym zamęcie fałsz przestaje się jawić dla ludzi jako groźny, a samo pojęcie fałszu staje się bezużyteczne. (…) Potrzebna nam jest dzisiaj refleksja moralna o naszej służbie misyjnej poprzez środki masowego przekazu traktowanej nie jako zawód, ale jako wzięcie odpowiedzialności za prawdę, za siebie, za rodziny, ojczyznę i Kościół – mówił ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, podczas 25 pielgrzymki pracowników i czytelników „Niedzieli” na Jasną Górę.

II Festiwal Świętych i Błogosławionych

Od 24 do 26 września 2021 roku odbędzie się druga edycja Festiwalu Świętych i Błogosławionych w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Nowych Skalmierzycach. Wydarzenie organizowane jest w roku jubileuszu 150. rocznicy śmierci bł. Edmunda Bojanowskiego, przy wsparciu Sióstr ze Zgromadzenia Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP w Luboniu i Pleszewie.

[TYLKO U NAS] Siostra U. Kłusek: Nieczystość jest jednym z grzechów głównych. To grzech, który dotyka naszego całego wnętrza

Wiele grzechów na tle seksualnym bierze się z tego, że człowiek nie czuje swojej wartości. Istotne jest poznawanie swojej tożsamości oraz natury kobiety i mężczyzny. Warto także poszukać sobie odpowiedniego środowiska, dzięki któremu będziemy mogli wzrastać (…). Oddajmy się Matce Bożej. Ona zdeptała głowę węża – łeb demona nieczystości. Jeżeli będziemy walczyć o czystość z Maryją, to ją zachowamy – powiedziała s. Urszula Kłusek, pallotynka, wieloletnia katechetka oraz autorka książek o tematyce religijnej i wychowawczej.

„Chodź i zobacz!” – 55. Dzień Środków Społecznego Przekazu

Obchodzimy dziś 55. Dzień Środków Społecznego Przekazu. Papieskie orędzie z tej okazji nosi tytuł: ,,Chodź i zobacz. Komunikować, spotykając osoby, tam gdzie są, i takie, jakie są”. Ojciec Święty Franciszek odnosi się w nim do jednego z zasadniczych problemów współczesnych mediów – podawania informacji bez wcześniejszego spotkania z ludźmi i bez weryfikacji.

Ludzie pracy na Jasnej Górze

Pod hasłem „Tobie Matko zawierzamy Ojczyznę i Ludzi Pracy” do stóp Matki Bożej Częstochowskiej pielgrzymują przedstawiciele różnych branż i zawodów, przede wszystkim członkowie „Solidarności”. Doroczna Pielgrzymka Ludzi Pracy odbywa się już po raz 39.

[NASZ TEMAT] Ks. T. Kancelarczyk o Narodowym Marszu dla Życia i Rodziny „Tato – bądź, prowadź, chroń …”: Potrzeba dziś MĘŻCZYZN, którzy wychodzą naprzeciw różnym trudnościom, nie załamują się pod byle pretekstem, nie uciekają przed odpowiedzialnością, tylko walczą i są dla kobiety, dla dzieci

Jeżeli popatrzymy na to, co się dzieje w Polsce, ale i na świecie, co dzieje się w rodzinach, to widzimy jedno: potrzeba MĘŻCZYZN. Mężczyzn, którzy nie tyle są mężczyznami z natury, z budowy fizycznej, z mięśni, z siły fizycznej, ale są mężczyznami z SERCA. Mężczyznami odpowiedzialnymi, dającymi z siebie wszystko, gotowymi podejmować pracę, aby utrzymać rodzinę, mężczyznami, którzy wychodzą naprzeciw różnym trudnościom, którzy nie załamują się pod byle pretekstem, nie uciekają przed trudnościami, przed odpowiedzialnością, tylko walczą, są dla kobiety, dla dzieci – podkreślił ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek, ambasador Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny „Tato – bądź, prowadź, chroń …”, w rozmowie z portalem Radia Maryja.