Ks. abp M. Jędraszewski podczas wizytacji kanonicznej w Rżące: Nawróć się i przyjdź do Chrystusa, który na ciebie czeka

Wezwanie trzeciej niedzieli Adwentu do radości i pokoju oznacza „Nawróć się, przyjdź do Chrystusa, który na ciebie czeka. Otwórz serce na Jego błogosławieństwo” – mówił metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski podczas wizytacji kanonicznej w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Rżące.

[Jestem w Kościele] Nadużycia nadzwyczajnych

Dzisiaj w życie wchodzi „Dekret ogólny Konferencji Episkopatu Polski w sprawie wieku i przymiotów kandydatów do posługi stałego lektoratu i akolitatu, nie będących kandydatami do święceń”. Brzmi to dość hermetycznie i nie budzi większych emocji, prawda? A jednak za sprawą tego dokumentu do Kościoła w Polsce zostanie wprowadzona m.in. przełomowa możliwość udzielania Komunii Świętej przez świeckie kobiety. Skłoniło mnie to do refleksji nad sensem posługi szafarzy nadzwyczajnych, a co za tym idzie również akolitów, którzy są szafarzami nadzwyczajnymi z urzędu.

EWANGELIA

III niedziela Adwentu Gdy Jan nauczał nad Jordanem, pytały go tłumy: «Cóż mamy czynić?» On im odpowiadał: «Kto ma dwie

„Paczuszka dla maluszka” – bożonarodzeniowa akcja Fundacji Małych Stópek

Już po raz dziewiąty odbywa się akcja „Paczuszka dla maluszka”. To przedświąteczna zbiórka przede wszystkim artykułów higienicznych. Pomoc trafi do domów samotnej matki, stacjonarnych hospicjów perinatalnych, ośrodków przedadopcyjnych i tych miejsc, gdzie są małe dzieci oraz do mam w trudnej sytuacji życiowej.

Warszawa: wraz ze Zgromadzeniem Rodziny Maryi ks. abp S. Pennacchio dziękuje za posługę abp. Felińskiego

Eucharystia w podziękowaniu Bogu i Kościołowi za beatyfikację i kanonizację ks. abp. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, nawiedzenie nowicjatu i muzeum, poświęconego metropolicie warszawskiemu, spotkanie w przedszkolu, prowadzonym przez zakonnice – to program wizyty nuncjusza apostolskiego w Polsce ks. abp. Salvatore Pennacchio, który 8 grudnia odwiedził dom generalny Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie. 

[TYLKO U NAS] Ks. prof. P. Bortkiewicz TChr: Katolicy w Polsce są ludźmi świadomymi i odpowiedzialnymi. Podejmując drogę do kościoła, decydują się na nią, mając poczucie żywej obecności Boga, która jest, była i pozostanie źródłem mocy życiowej dla każdego z nas

W całym trójkącie różnych wartości wolność osobista musi być bezwzględnie zagwarantowana. Dyktatura sanitaryzmu, która pojawiła się od początku pandemii, stwarza wrażenie bardzo szczególnej próby dezynfekcji życia publicznego z przestrzeni kościoła. Katolicy w Polsce są naprawdę ludźmi świadomymi i odpowiedzialnymi. Podejmując drogę do kościoła, mają świadomość, że decydują się na nią, mając poczucie żywej obecności Boga, która jest, była i pozostanie źródłem mocy życiowej dla każdego z nas, zwłaszcza w trudnym czasie pandemii – podkreślał ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.