[TYLKO U NAS] Ks. T. Kancelarczyk o akcji „Paczuszka dla maluszka”: Jesteśmy nie tylko na święta, ale jesteśmy także i po świętach

Jesteśmy nie tylko na święta [Bożego Narodzenia – red.], ale jesteśmy także i po świętach. Pomagamy na święta, ale te artykuły, które są przekazywane – typu szampon, krem, oliwka, coś do prania, proszek, płyn, kapsułki – nie są tylko na święta. To wystarcza na pozostałe miesiące w ciągu roku – mówił w rozmowie z TV Trwam ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

[TYLKO U NAS] O. prof. A. Derdziuk OFMCap: Dzisiaj ciągle są Herodowie, którzy czyhają na ludzkie życie. Jezus pokazuje, jaka jest postawa człowieka wobec dziecka i uczy nas nadziei, że dobro zwycięży, że Bóg kieruje losami świata

Jezus przychodzi, aby pokazać nam prawdę o człowieku, prawdę, w której ukazuje się nasze rozdarcie. Już w czasach Jego narodzenia byli tacy jak Herod. I dzisiaj ciągle są Herodowie, którzy czyhają na ludzkie życie. Jezus pokazuje, jaka jest postawa człowieka wobec dziecka i jednocześnie uczy nas nadziei, że dobro zwycięży, że Bóg kieruje losami świata – mówił o. prof. Andrzej Derdziuk, członek Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, pracownik w Katedrze Bioetyki Kanonicznej Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

[TYLKO U NAS] O. P. Jurkowski CSsR: W Boże Narodzenie Pan Bóg uczy nas miłości

Pan Bóg daje nam wyjątkową możliwość rzeczywistej współpracy i dobrych przyjacielskich relacji z naszymi braćmi prawosławnymi, ale też protestantami, a nawet muzułmanami. My nie tylko próbujemy być razem, ale my jesteśmy razem. Chcemy być świadkami Pana Boga, Jego miłości. Chciałabym życzyć wszystkim serca, które potrafi kochać i przyjmować miłość. W Boże Narodzenie Pan Bóg uczy nas miłości – powiedział posługujący na Syberii o. Paweł Jurkowski CSsR w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Święta Bożego Narodzenia

Mszą Świętą Pasterską pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka rozpoczęliśmy Święta Bożego Narodzenia. Poprzedziła je wigilia – czas nadziei, pokoju i pojednania. Czas, który ma nam pomóc dostrzec, że w centrum naszego życia powinien być Jezus.

Ojciec Święty Franciszek: Niech Bóg nam da, abyśmy byli Kościołem adorującym, ubogim i braterskim

“Niech Bóg nam da, abyśmy byli Kościołem adorującym, ubogim i braterskim. To jest najważniejsze” – powiedział Ojciec Święty Franciszek podczas pasterki w bazylice Świętego Piotra w wigilijny wieczór. Apelował: „powróćmy do Betlejem, powróćmy do źródeł: do istoty wiary, do pierwszej miłości, do adoracji i miłosierdzia”.

Ks. abp T. Wojda SAC: Udajmy się w duchowej pielgrzymce do Betlejem na spotkanie z Panem i prośmy Go, aby nas ubogacił swoimi darami: pokojem, radością

Otwórzmy swoje serce na przychodzącego do nas Boga w Jezusie Chrystusie, a wówczas nasze serce będzie otwarte na oścież także dla drugiego człowieka. Udajmy się w naszej duchowej pielgrzymce do Betlejem na spotkanie z Panem i prośmy Go, aby nas ubogacił swoimi darami: pokojem, radością, miłością – podkreślał w orędziu na Boże Narodzenie metropolita gdański ks. abp Tadeusz Wojda SAC.

[TYLKO U NAS] O. J. Salij OP: Święta Bożego Narodzenia przeżywamy czy są one tylko przyklejone do naszej tradycji? Współczesna kultura konsumpcyjna jest niesamowicie podobna do przeklętych inicjatyw reżimów totalitarnych

Przeżywamy święta Bożego Narodzenia, czy są one tylko przyklejone do naszego folkloru, do naszej tradycji? Święta Bożego Narodzenia przeżywa się przede wszystkim w ten sposób, że staramy się otwierać na przychodzenie Syna Bożego. To nie jest tak, że On przyszedł 2 tys. lat temu i to się skończyło – On przychodzi nieustannie – wskazuje o. Jacek Salij OP, profesor nauk teologicznych i autor licznych publikacji książkowych, w rozmowie z TV Trwam.

[TYLKO U NAS] Dr hab. P. Skrzydlewski: Współczesny świat, który nie poznał Boga, który Nim wzgardził, próbuje nakłonić nas do milczenia o Bożym Narodzeniu. Nie możemy na to pozwolić

Współczesny świat, który nie poznał Boga, który Nim wzgardził, próbuje nakłonić nas do milczenia o Bożym Narodzeniu. Próbuje zamienić Boże Narodzenia na czas rozrywki, biesiadowania, zakupów czy też lenistwa. Dzięki temu pragnie odurzyć naszego ducha i nasze serce i uczynić z nas nie tylko istoty nierozumne, ale istoty żyjące po barbarzyńsku, odrzucające Boga i Jego dar, jakim jest Boże Narodzenie. Jeśli pójdziemy za duchem tego świata, nie tylko pomrzemy, ale zamienimy swoje życie w niewolę i wreszcie w zwierzęce upodlenie. Nie wolno nam tego uczynić ani dla siebie, ani dla naszych dzieci i najbliższych – podkreślił dr hab. Paweł Skrzydlewski, filozof, rektor Akademii Zamojskiej, w felietonie „Spróbuj pomyśleć” na antenie Radia Maryja.