Ks. abp M. Jędraszewski: Świat żyje, jakby Boga nie było

W swych najbardziej głośnych tendencjach dzisiejszy świat nie tylko coraz bardziej żyje, etsi Deus non daretur – „jakby Boga nie było” i jakby nie było wydarzeń Nazaretu i Betlejem, ale coraz usilniej dąży do całkowitego wymazania Go z ludzkiej pamięci i świadomości – mówił podczas pasterki w sanktuarium w Ludźmierzu metropolita krakowski, ks. abp Marek Jędraszewski.

Pasterka w Łagiewnikach

Cicha i święta noc – ze żłóbkiem, Matką Najświętszą i Dzieciątkiem … . Tej cichości i świętości tej nocy przyszliśmy szukać ostatecznego fundamentu i oparcia w tej świątyni … . Przyszliśmy, znajdując w niej obecność owej cichej i bezbronnej Miłości, która po raz kolejny stanie się Chlebem i w nas zamieszka – mówił podczas Pasterki w Bazylice Bożego Miłosierdzia ks. bp Jan Zając, Kustosz honorowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Eucharystia sprawowana była w intencji Darczyńców i Ofiarodawców łagiewnickiego Wieczernika.

[TYLKO U NAS] O. P. Kociołek SDB: Od chrześcijan z Bangladeszu możemy uczyć się spontanicznego przeżywania świąt Bożego Narodzenia z otwartym sercem

Od chrześcijan z Bangladeszu możemy uczyć się spontanicznego przeżywania świąt Bożego Narodzenia z otwartym sercem. U nich nie ma udawania, pokazywania się przed innymi. Oni robią wszystko z serca, żyją tym czasem. To są ludzie prości, często niewykształceni i ubodzy, ale mają wielkie serca pełne otwartości na drugiego człowieka – powiedział o. Paweł Kociołek, salezjanin posługujący w Bangladeszu, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.