Orędownik dla Telewizji Trwam

Relikwie bł. ks. Michała Sopoćki zostaną złożone na ołtarzu podczas Mszy św. inaugurującej nadawanie Telewizji Trwam na multipleksie, która zostanie odprawiona w nocy z 14 na 15 lutego na Jasnej Górze.

W czasie Eucharystii zostaną również przekazane relikwie św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Relikwie spowiednika s. Faustyny przekaże ks. bp Henryk Ciereszko z Białegostoku. – Data wejścia Telewizji Trwam na MUX-1 jednoznacznie skojarzyła mi się z datą śmierci bł. ks. Michała – dzieli się ks. bp Ciereszko w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

Jak relacjonuje, podczas wizyty „ad limina” Ojciec Święty Franciszek podkreślał, że nasze czasy to niewątpliwie czasy Bożego Miłosierdzia. A media mają szczególny wpływ na kształtowanie wyobraźni miłosierdzia.

– Niewątpliwie potrzeba bardzo wyraźnie głosić i świadczyć o Bożym Miłosierdziu. I myślę, że Telewizja Trwam i Radio Maryja temu służą – zauważa ksiądz biskup.

Podkreśla, że dzieła prowadzone przez te media są również dziełem Bożego Miłosierdzia, stąd też bł. ks. Michał i Siostra Faustyna w jakiś sposób im patronują.

 MJ

drukuj