fot. PAP/EPA

Ojciec Święty: Wielki Post jest czasem powrotu do Boga

Wielki Post jest czasem powrotu do Boga – mówił Ojciec Święty Franciszek. Papież przewodniczył Mszy świętej na rozpoczęcie Wielkiego Postu w bazylice św. Piotra w Watykanie.

Początkiem powrotu do Boga jest uznanie, że Go potrzebujemy i potrzebujemy Bożego Miłosierdzia. Właściwą drogą jest droga pokory – mówił Ojciec Święty. Papież przypomniał, że Bóg nigdy nie wytyka nas palcem, ale zawsze szeroko otwiera przed nami swoje ręce.

– Jego rany są dla nas otwarte i tymi ranami zostaliśmy uzdrowieni. Ucałujmy je, a zrozumiemy, że właśnie tam, w najbardziej bolesnych wyrwach życia, czeka na nas Bóg ze swoim nieskończonym miłosierdziem. Ponieważ tam, gdzie jesteśmy najbardziej bezbronni, gdzie najbardziej się wstydzimy, On wyszedł nam na spotkanie. A teraz zaprasza nas, abyśmy do Niego powrócili, abyśmy na nowo odkryli radość bycia miłowanymi – akcentował Papież.

Popiół, którym kapłan posypuje w Środę Popielcową głowy wiernych, przypomina nam o tym, że jesteśmy prochem i w proch się obrócimy. Ale – jak mówił papież Franciszek – na nasz proch Bóg tchnął swojego ducha życia.  Dlatego Ojciec Święty apelował, byśmy powrócili do modlitwy do Ducha Świętego i odkryli na nowo ogień uwielbienia, który spala popioły narzekań i rezygnacji.

TV Trwam News

drukuj