Ojciec Święty: „Wiara jest sercem całej historii Maryi”

Prawdziwym powodem wielkości i szczęścia Marii jest Jej wiara – podkreślał w czasie modlitwy Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek. Papież modlił się wspólnie z wiernymi aby Maryja ukazywała nam drogę przez życie.

Ojciec Święty Franciszek przypomniał, że Kościół obchodzi dziś jedno z najważniejszych świąt poświęconych Najświętszej Maryi Pannie – uroczystość Jej Wniebowzięcia. Papież podkreślał, że prawdziwym powodem wielkości i szczęścia Marii jest Jej wiara.

– Wiara jest sercem całej historii Maryi. Wie Ona i mówi o tym, że na historii ciąży przemoc ludzi możnych, pycha bogaczy, zarozumiałość pysznych. A jednak Maryja wierzy i głosi, że Bóg nie opuszcza swoich dzieci, ubogich i pokornych, ale pomaga miłosierną troską, strącając władców z tronu, rozpraszając pysznych, zamkniętych w swoich sercach – powiedział Ojciec Święty.

Papież Franciszek zwrócił uwagę, że nasze życie, widziane w świetle Maryi Wniebowziętej, nie jest wałęsaniem się bez celu ale jest pielgrzymką, która, pomimo wszystkich swych niepewności i cierpień, ma bezpieczne miejsce przeznaczenia: dom naszego Ojca, który nas oczekuje z miłością.

– Dziś wszyscy razem prosimy Ją, aby podczas naszej wędrówki przez życie na tej ziemi, Ona skierowała na nas swe miłosierne oczy, aby oświecała naszą drogę, aby pokazywała nam cel, a po tym wygnaniu ukazała nam Jezusa, błogosławiony owoc Jej łona – dodał papież Franciszek.

Po modlitwie Anioł Pański wyraził solidarność z ofiarami niedawnych wybuchów w północno chińskim mieście Tianjin, zapewniając o swej modlitwie za ofiary i rannych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl