(fot. PAP/EPA)

Ojciec Święty wdzięczny kardynałowi Bertone

W przeddzień wyjazdu na letni pobyt do Castelgandolfo Ojciec Święty Benedykt XVI, wyraził głęboką wdzięczność Księdzu Kardynałowi Tarcisio Bertone za dyskretną bliskość i pełną światła radę, które jak stwierdził papież, były dla niego szczególną pomocą w ostatnich miesiącach.

Benedykt XVI w specjalnym liście do Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej akcentuje, że dowiedziawszy się z rozgoryczeniem o niesłusznych krytykach, jakie były adresowane w stronę księdza kardynała ponownie zapewnia o swoim osobistym zaufaniu do jego osoby.

 

 

 

***

Watykan, 2 lipca 2012

 

Do Czcigodnego i Drogiego Brata,

Księdza Kardynała Tarcyzjusza Bertone

 

W przeddzień wyjazdu na letni pobyt do Castelgandolfo pragnę wyrazić moją głęboką wdzięczność Księdzu Kardynałowi za dyskretną bliskość i pełną światła radę, które były dla mnie szczególną pomocą w ostatnich miesiącach.

Dowiedziawszy się z rozgoryczeniem o niesłusznych krytykach, jakie pod adresem Księdza Kardynała zostały skierowane, pragnę ponownie zapewnić o moim osobistym zaufaniu do Księdza Kardynała, co miałem już sposobność wyrazić w moim liście w dnia 15 stycznia 2010 roku, którego treść pozostaje dla mnie niezmieniona.

 

Powierzając posługę Księdza Kardynała Matczynemu wstawiennictwu Błogosławionej Dziewicy Maryi, Wspomożycielki Wiernych, i świętych Apostołów Piotra i Pawła, z radością przesyłam Księdzu Kardynałowi moje braterskie pozdrowienie i Apostolskie Błogosławieństwo z życzeniem wszelkiego dobra.

Benedykt XVI Papież

 

drukuj