fot. PAP/EPA

Ojciec św. dziękował Polakom za wsparcie i modlitwę

Ojciec św. Benedykt XVI podczas pierwszego od zapowiedzi swej rezygnacji ze stolicy Piotrowej spotkania z wiernymi w niedzielę na modlitwie Anioł Pański w Watykanie podziękował wiernym w kilku językach, między innymi po polsku, za modlitwę i wsparcie w ostatnich dniach. 

Zwracając się do Polaków, papież powiedział:

Dziękuję bardzo za modlitewne wsparcie i duchową bliskość w tych szczególnych dniach dla Kościoła i dla mnie. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam Chrystusa, kuszonego na pustyni przez szatanaUmocnieni łaską Bożego Syna umiejmy zwyciężać zło, zerwać z grzechem, służyć tylko Bogu samemu. Waszym modlitwom polecam rekolekcje, które dzisiaj rozpoczniemy w Watykanie – mówił Benedykt XVI po polsku.

Na modlitwie Anioł Pański na Placu świętego Piotra w Watykanie zgromadziło się około 100 tysięcy osób. To przedostatnia taka modlitwa przed ustąpieniem papieża 28 lutego.

Wierni trzymają w rękach transparenty ze słowami podziękowań dla papieża za jego pontyfikat. Powitali go owacją i okrzykami.

W rozważaniach przed południową modlitwą, poświęconych Wielkiemu Postowi Ojciec św. Benedykt XVI powiedział, że jest to czas „nawrócenia i pokuty”.

Kościół, który jest matką i nauczycielką, wzywa wszystkich swych członków do odnowy duchowej, ponownego zwrócenia się ku Bogu, wyrzeczenia się dumy i egoizmu, by żyć w miłości – mówił papież.

PAP/RIRM

drukuj