fot. TT PKWP

Ks. prof. W. Cisło o Benedykcie XVI: Żegnamy wielkiego Papieża, wielkiego teologa, człowieka, który bardzo umiłował Kościół

Ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, powiedział, że Ojciec Święty Benedykt XVI był wybitnym teologiem, człowiekiem, który był zatroskany o dobro Kościoła. „Żegnamy wielkiego Papieża, wielkiego teologa, człowieka, który bardzo umiłował Kościół. Benedykt XVI nauczył nas tego, że nie musimy szukać nowych form, ale musimy wracać do tego, co w chrześcijaństwie było od początku i zawsze było ważne” – wskazał ks. prof. Waldemar Cisło.

Papież senior Benedykt XVI odszedł do Domu Ojca w sobotę rano w wieku 95 lat. Joseph Ratzinger był wieloletnim prefektem Kongregacji Nauki Wiary. Współpracował z Ojcem Świętym Janem Pawłem II. W 2005 roku został wybrany na następcę Papieża-Polaka. Pontyfikat Ojca Świętego Benedykta XVI trwał niecałe 8 lat.

Ks. prof. Waldemar Cisło powiedział, że jego nauczanie opierało się na podstawach chrześcijaństwa. Przypomniał, iż papież Benedykt XVI był zatroskany m.in. o sytuację wyznawców Chrystusa na Bliskim Wschodzie.

– Żegnamy wielkiego Papieża, wielkiego teologa, człowieka, który bardzo umiłował Kościół. Benedykt XVI nauczył nas tego, że nie musimy szukać nowych form, ale musimy wracać do tego, co w chrześcijaństwie było od początku i zawsze było ważne. Chrześcijańska wiarygodność polega na zgodności naszego postępowania z naszymi czynami, bo wtedy chrześcijaństwo będzie atrakcyjne i będzie miało siłę do tego, aby przemieniać świat i porywać innych. Benedykt XVI pokazywał nam bardzo ważne i istotne punkty na świecie. Papież senior wydał dokument „Ecclesia in Medio Oriente”. To on już wtedy pokazał nam, że Bliski Wschód nie będzie tym samym Bliskim Wschodem, jeśli zabraknie w nim chrześcijan. Benedykt XVI ukazywał, jak ważna jest różnorodność i bogactwo Kościoła na Zachodzie oraz Wschodzie – powiedział ks. prof. Waldemar Cisło.

W 2013 roku papież Benedykt XVI przeszedł na emeryturę. Od tamtej pory mieszkał w dawnym budynku klasztornym w Ogrodach Watykańskich.

Watykan poinformował, że – zgodnie z życzeniem emerytowanego Papieża -pogrzeb będzie uroczysty, ale skromny.

Msza święta pogrzebowa papieża seniora będzie sprawowana 5 stycznia o godz. 09.30 na Placu św. Piotra. Eucharystii będzie przewodniczył Ojciec Święty Franciszek.

Od poniedziałku trumna z ciałem Benedykta XVI będzie wystawiona w Bazylice Świętego Piotra. Wierni będą mogli pożegnać emerytowanego Papieża.

Uroczystości pogrzebowe będą transmitowane w Radiu Maryja i Telewizji Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl