PAP/EPA

Ojciec Święty: Jan Chrzciciel uczy nas, by nie zamykać się na Boga

Jan Chrzciciel w zwątpieniu wciąż szuka Boga, pyta, dyskutuje z Nim i w końcu odkrywa Go na nowo. Jan uczy nas, by nie zamykać Boga w naszych schematach – mówił podczas niedzielnego spotkania z wiernymi Ojciec Święty Franciszek.

Gdy Jan chrzciciel był w więzieniu, wysyła swoich uczniów, aby zapytali Jezusa: „Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?” Jan Chrzciciel w zwątpieniu wciąż szuka Boga, pyta, dyskutuje z Nim i w końcu odkrywa Go na nowo. Jan uczy nas, by nie zamykać Boga w naszych schematach.

„Bracia i siostry, my również możemy czasem znaleźć się w takiej sytuacji jak on, w wewnętrznym więzieniu, nie mogąc rozpoznać nowości Pana, którego być może trzymamy w niewoli, zakładając, że już tak wiele o Nim wiemy. Być może mamy w głowie potężnego Boga, który czyni to, co chce, zamiast Boga pokornej łagodności, miłosierdzia i miłości, który zawsze interweniuje, szanując naszą wolność i nasze wybory” – powiedział papież Franciszek.

Adwent jest okresem odwracania perspektyw, w którym trzeba pozwolić sobie na zadziwienie wielkością Bożego miłosierdzia.

„Adwent jest okresem, w którym, przygotowując szopkę dla Dzieciątka Jezus, uczymy się na nowo, kim jest nasz Pan. Jest okresem, w którym wyłamujemy się z pewnych schematów i uprzedzeń wobec Boga oraz naszych braci” – powiedział papież Franciszek.

Adwent – jak dodał Ojciec Święty – jest także okresem, w którym zamiast myśleć o prezentach dla siebie, możemy dać słowa i gesty pocieszenia osobom zranionym, tak jak Jezus uczynił to ze ślepymi, głuchymi i chromymi.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl