fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek zachęca do troski o ziemię

Ojciec Święty Franciszek zachęcał dziś do troski o ziemię, nasz wspólny dom. W trakcie cotygodniowej audiencji generalnej w Watykanie Papież nawiązał do przypadającego dziś 50. Światowego Dnia Ziemi.

Papież wskazał, że nie ma dla nas przyszłości, jeśli zniszczymy środowisko, które nas utrzymuje. Papież podkreślił, że ziemia nie jest magazynem zasobów, które mają być eksploatowane. Zaznaczył, że dla nas, wierzących, świat przyrody jest „Ewangelią stworzenia”, wyrażającą stwórczą moc Boga w kształtowaniu ludzkiego życia i w sprawianiu, aby świat istniał wraz z tym, co zawiera, by żywić ludzkość.

Ojciec Święty zaznaczył, że dziś jesteśmy wezwani do ponownego odkrycia szacunku dla ziemi, ponieważ jest ona nie tylko naszym domem, ale także domem Boga.

Na zakończenie Papież pozdrowił pielgrzymów.

– Serdecznie pozdrawiam Polaków. Drodzy bracia i siostry zjednoczeni braterską miłością z wszystkimi mieszkańcami ziemi stworzonymi na obraz i podobieństwo Boga i wezwanymi do troski i szacunku dla wszystkich stworzeń odnówmy nasze zaangażowanie na rzecz odnowy naszego wspólnego domu. Prośmy Ojca Niebieskiego, aby nieustannie odnawiał mocą i miłością Ducha Świętego oblicze naszej ziemi. Z serca Wam błogosławię – podkreślił Ojciec Święty.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl