Wielka radość w Ameryce Południowej

To wielka radość, że nowy Papież jest z Ameryki Łacińskiej, to człowiek, który nie boi się niczego, mówi to co myśli i żyje w prawdzie – powiedział brat Jason CSsR, Argentyńczyk z boliwijskiej prowincji redemptorystów z Cochabamba.

Po ogromnej ciszy oczekiwania i modlitwy – spełniły się  nasze oczekiwania – mamy Papieża. Został nim 76-letni ks. kard. Jorge Mario Bergoglio – arcybiskup Buenos Aires, Prymas Argentyny. Nowy Papież przybrał imię Franciszek.

O nowym następcy św. Piotra dowiedzieliśmy się wczoraj o godz. 19.06 kiedy nad Kaplicą Sykstyńską pojawił się biały dym. Na placu św. Piotra były setki tysięcy wiernych trwających na modlitwie, wśród nich o. Benedykt Cisoń – redemptorysta z Radia Maryja.

– Wysłuchane zostały nasze modlitwy, spełniły się nasze oczekiwania i marzenia. Po ciszy oczekiwania towarzyszy nam wzruszenie i modlitwa o to, by Bóg udzielił Ojcu św. Franciszkowi potrzebnych łask – powiedział obecny w Watykanie o. Benedykt Cisoń CSsR.

Wybór Argentyńczyka na Papieża to impuls dla Nowej Ewangelizacji na kontynencie Ameryki Łacińskiej – powiedział brat Juan, pochodzący z Argentyny nowicjusz boliwijskiej prowincji redemptorystów z Cochabamba.

Juan Fabio Morales– Właśnie sprzątaliśmy pokoje kiedy przybiegł jeden z nowicjuszy i krzyknął: Habemus  Papam, Argentyna. Zbiegliśmy do sali wspólnej i włączyliśmy telewizor. Myślę, że w aspekcie Nowej Ewangelizacji w Ameryce Łacińskiej, będzie to nowy impuls. Jest to także bardzo ważne w perspektywie Światowych Dni Młodzieży. Będzie to siłą do Nowej Ewangelizacji na kontynencie Ameryki Łacińskiej – powiedział brat Juan z boliwijskiej prowincji redemptorystów z Cochabamba.


Pobierz Pobierz

Ojciec św. Franciszek znany jest w Argentynie jako człowiek, który nie boi się niczego, mówi to co myśli i żyje w prawdzie – powiedział redemptorysta brat Jason – Argentyńczyk z boliwijskiej prowincji redemptorystów z Cochabamba.

Jason– Dla mnie to wielka radość, że nowy Papież jest z Ameryki Łacińskiej, właśnie z Argentyny. Ks. kard. Jorge Mario Bergoglio znany jest w Argentynie, jako człowiek, który nie boi się niczego. Jest człowiekiem prostolinijnym, mówi to co myśli, żyje w prawdzie. Wydaje mi się, że Papież jest z Ameryki Łacińskiej będzie impulsem do rozwoju życia religijnego na wszystkich poziomach, w różnych generacjach, a szczególnie wśród młodzieży – jesteśmy na progu Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. Oczekujemy z nadzieją co nam przygotuje nowy Papież Franciszek – powiedział brat Jason CSsR, Argentyńczyk.


Pobierz Pobierz

Jak powiedziała s. Juana, ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich, w Ameryce  Południowej  zapanowała ogromna radość z wyboru Papieża – rodaka.

S.Juana smallDla tych, którzy mieszkają w Ameryce Południowej to wielka radość. Gdzieś w sercu mieliśmy zakorzenione, że przyjdzie taki dzień, kiedy będziemy mieli Papieża z Ameryki Południowej. Dla mnie to ogromna radość. Prowadziłam \ lekcję katechezy kiedy nagle odezwały się dzwony w kościele i wszyscy wiedzieliśmy, że mamy nowego Papieża. Później dowiedzieliśmy się, że jest z naszego sąsiedniego kraju – Argentyny. Jest to pierwszy Papież z Ameryki Południowej, dla nas są to wielkie nadzieje. Będziemy towarzyszyć nowemu Papieżowi w jego misji w Kościele. Myślę, że młodzież, która zbierze się w Rio de Janeiro na pewno przyjmie nowego Ojca Świętego z wielkim entuzjazmem – powiedział s. Juana ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich.


Pobierz Pobierz

Ks. Paweł Rytel-Andrianik – wykładowca Papieskiego Uniwersytetu Świętego Krzyża i WSKSiM, który był wczoraj na Placu św. Piotra zwrócił uwagę na wielkie podobieństwo między Ojcem Świętym Janem Pawłem II, a papieżem Franciszkiem – to znak, że Duch Św. prowadzi Kościół – dodał ks. Rytel-Andrianik.

– Ojciec św. Franciszek, który jest pierwszym Papieżem z Ameryki Łacińskiej nawiązał do słów Jana Pawła II, że kardynałowie szukając Biskupa Rzymu chyba poszli na koniec świata, żeby go znaleźć. Jan Paweł II mówił, że oto przychodzi Papież z dalekiego kraju. Istnieje wielkie podobieństwo między Papieżem Franciszkiem, a Janem Paweł II. To jest znak, że Duch Święty prowadzi Kościół. Co więcej widzimy Ojca Świętego bardzo pokornego. Ojciec Święty powiedział, pomódlcie się za mnie abym dobrze prowadził ten Kościół. Widzimy kontynuację pontyfikatów. Kościół jest powszechny i to że Ojciec Święty nie jest z Europy świadczy właśnie o powszechności Kościoła – powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Na Placu Świętego Piotra panowała wczoraj niesamowita atmosfera, czas oczekiwania, modlitwy i wielkiego entuzjazmu.


Pobierz Pobierz

Ks. kard. Jorge Mario Bergoglio urodził się 17 grudnia 1936 w Buenos Aires. 11 marca 1958 roku wstąpił do zakonu jezuitów i kontynuował naukę w zakonnych domach studiów. 20 maja 1992 roku został mianowany biskupem pomocniczym Buenos Aires. W lutym 2001 roku Jan Paweł II wyniósł go do godności kardynalskiej. W latach 2005-2011 był przewodniczącym Konferencji Episkopatu Argentyny. Ks. Kard Jorge Maria Bergoglio jest pierwszym w dziejach Kościoła papieżem z Ameryki Południowej.

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl