PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek: Ubóstwo i brak pracy będą największymi problemami po pandemii

Trzeba przygotować się na rozwiązanie największych problemów po pandemii, jakimi będą ubóstwo i brak pracy – mówił Ojciec Święty Franciszek. Papież apelował o wspólne zaangażowanie rządzących na rzecz obrony pracy.

Ojciec Święty nawiązując do dzisiejszej Ewangelii o cudzie rozmnożenia chlebów wskazał, że Jezus chciał zmienić nastawienie uczniów do mówienia jedynie: „Niech sobie sami poradzą”. Postawa chrześcijanina, jak wyjaśnił Papież, polega na „braniu na siebie ciężaru innych, a nie na umywaniu rąk, odwracaniu się w drugą stronę”. Współczucie i czułość, które wobec tłumu okazał Jezus są przejawem miłości i troski o potrzeby innych.

– Jest to droga braterstwa, która jest niezbędna, by stawić czoła ubóstwu i cierpieniu tego świata, szczególnie w tym trudnym czasie, a która wyprowadza nas poza sam świat, ponieważ jest to droga, która zaczyna się od Boga i powraca do Boga – mówił papież Franciszek.

Ojciec Święty po modlitwie zaapelował, „by dzięki wspólnemu zaangażowaniu wszystkich mających odpowiedzialność polityczną i ekonomiczną, doszło do ożywienia na rynku pracy”.

– Bez pracy rodzina i społeczeństwo nie mogą iść naprzód. Módlmy się o to, bo to będzie problem po pandemii – ubóstwo i brak pracy. Potrzeba dużo solidarności i kreatywności, by rozwiązać ten problem – podkreślił.

Papież nawiązał także do niedawnego ataku na katedrę w stolicy Nikaragui, która została podpalona. Zapewnił ludność kraju o swojej bliskości i modlitwie. Zwracając się do wiernych, Ojciec Święty życzył wszystkim, by czas urlopu, który przeżywa obecnie wiele osób, wzmocnił także wymiar duchowy.

TV Trwam News/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl