fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek przed powrotem do Watykanu pojechał do bazyliki Matki Bożej Większej

Ojciec Święty Franciszek, który dziś po 10 dniach opuścił rzymską klinikę Gemelli, przed powrotem do Watykanu pojechał do bazyliki Matki Bożej Większej, gdzie modli się w ważnych dla niego dniach. Jak obliczono, był tam 87. raz od początku pontyfikatu.

Bazylikę Santa Maria Maggiore Papież odwiedza przed każdą swoją zagraniczną podróżą i po jej zakończeniu oraz przed ważnymi wydarzeniami.

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni, poinformował dziennikarzy, że w bazylice Papież modlił się przed obrazem Salus Populi Romani, „dziękując za dobry rezultat zabiegu chirurgicznego i w intencji wszystkich chorych, zwłaszcza tych, których spotkał w dniach swego pobytu w szpitalu”.

4 lipca 84-letni Papież przeszedł planową trzygodzinną operację jelita grubego. Kuracja pooperacyjna przebiegała prawidłowo, a rekonwalescencję Franciszek będzie kontynuował w Domu Świętej Marty, gdzie mieszka w Watykanie.

Rzymską klinikę opuścił dyskretnie, a zdjęcia granatowego samochodu osobowego, którym jechał przez Rzym, zrobili także przechodnie.

Przed wjazdem do Watykanu przez jedną z bram Papież wyszedł z samochodu i pozdrowił policjantów, którzy mu towarzyszyli oraz patrolujących ten teren żołnierzy.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl