fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek modlił się w intencji Ukrainy

W najbliższą sobotę i niedzielę młodzi m.in. z naszego kraju będą modlić się na Jasnej Górze i w parafiach w całej Polsce w intencji posługi papieża Franciszka. Ojciec Święty, dziękując polskiej młodzieży za inicjatywę „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, wezwał do modlitwy o pokój na Ukrainie.

Podczas dzisiejszej Audiencji Generalnej papież Franciszek podziękował za gest modlitwy w intencji jego posługi i zachęcił, by w tym roku wznosić do Boga przede wszystkim błagania o pokój.

W Watykanie Ojciec Święty modlił się z wiernymi za Ukrainę. Odczytał słowa modlitwy napisanej przez arcybiskupa Neapolu.

– Panie Jezu Chryste, Synu Boży – zmiłuj się nad nami grzesznymi. Panie Jezu, narodzony pod bombami Kijowa – zmiłuj się nad nami. Panie Jezu, który umarłeś w ramionach matki w bunkrze w Charkowie – zmiłuj się nad nami. Panie Jezu, który jako 20-latek zostałeś wysłany na front – zmiłuj się nad nami. Panie Jezu, który wciąż widzisz uzbrojone ręce w cieniu Twojego krzyża – zmiłuj się nad nami. Wybacz nam Panie, że nie zadowoliliśmy się gwoźdźmi, którymi przybiliśmy Twoją rękę, dalej pijemy krew zabitych w działaniach wojennych. Wybacz nam, jeśli ręce, które stworzyłeś dla opiekowania się innymi, zostały przemienione w narzędzia śmierci – modlił się Ojciec Święty.

Po południu w Bazylice świętego Piotra Mszę świętą w intencji pokoju na Ukrainie będzie sprawował watykański sekretarz stanu, ks. kard. Pietro Parolin. W Eucharystii będą uczestniczyć przedstawiciele korpusu dyplomatycznego przy Stolicy Apostolskiej.

Watykan poinformował we wtorek, że 25 marca papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Ojciec Święty dokona tego podczas nabożeństwa pokutnego w Bazylice świętego Piotra. Aktu w tym samym dniu w Fatimie dokona także ks. kard. Konrad Krajewski jako wysłannik Papieża.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl