Ojciec Święty: Dostęp do Serca Pana Jezusa – po powierzeniu się Jemu

Jedynym wymogiem, by uzyskać dostęp do Serca Jezusa jest poczucie uzdrowienia i powierzenie się Jemu – powiedział Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański. Papież Franciszek zaapelował też o modlitwę w intencji Syrii.

W rozważaniu Ojciec Święty nawiązał do dzisiejszej ewangelii opisującej uzdrowienie córki Jaira i kobiety chorującej na krwotok.  Jedynym wymogiem, by uzyskać dostęp do Serca Pana Jezusa jest poczucie potrzeby uzdrowienia i powierzenie się Jemu. Pan znajduje tych ludzi w tłumie, wyrywa ich z anonimowości i wyzwala z lęku swoim spojrzeniem i słowem – mówił papież Franciszek.

– My również jesteśmy wezwani, by nauczyć się i naśladować te słowa, które wyzwalają, i te spojrzenia, które przywracają chęć życia tym, którzy są jej pozbawieni – wskazał Biskup Rzymu.

Ojciec Święty zaznaczył, że Pan Jezus uzdrawiając córkę Jaira pokazał, iż wobec Niego nawet śmierć fizyczna jest jak sen.

– Istnieje inna śmierć, której należy się obawiać: serce znieczulone złem! Ale dla Jezusa nawet grzech nigdy nie jest ostatnim słowem, ponieważ to On przyniósł nam nieskończone miłosierdzie Ojca – powiedział papież Franciszek.

Po modlitwie Ojciec Święty zaapelował o pokój w Syrii oraz pomoc dla jej mieszkańców.

– Nadal ciężka sytuacja panuje w Syrii, szczególnie w prowincji Dera, gdzie działania militarne w ostatnich dniach dotknęły także szkoły i szpitale oraz wywołały falę tysięcy nowych uchodźców – mówił.

7 lipca Ojciec Święty odwiedzi Bari na południu Włoch. Spotka się tam z przywódcami Kościołów i wspólnot chrześcijańskich z Bliskiego Wschodu, by modlić się o pokój w tej części świata. Papież Franciszek zapewnił dziś również o modlitwie za naród Nikaragui, gdzie w tłumionych przez władze antyrządowych protestach zginęło 20 osób, a ponad 200 zostało rannych.

– Pragnę przyłączyć się do wysiłków podejmowanych przez biskupów kraju i wiele osób dobrej woli w ich mediacji oraz wspieraniu procesu dialogu narodowego na drodze demokracji – podkreślił.

Ojciec Święty jako dobrą wiadomość odnotował też przystąpienie rządów Etiopii i Erytrei – po 20 latach – do rozmów pokojowych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl