Ojciec św. Franciszek odwiedzi Brazylię

Tydzień potrwa pierwsza zagraniczna podróż papieża Franciszka, w lipcu do Brazylii na Światowe Dni Młodzieży. Następca Benedykta XVI odwiedzi Rio de Janeiro, gdzie odbędzie się spotkanie młodych katolików, a także sanktuarium maryjne w mieście Aparecida. We wtorek Watykan ogłosił program wizyty papieża w Brazylii w dniach od 22 do 29 lipca.

Jej pierwszym etapem będzie Rio de Janeiro. Po przylocie i ceremonii powitania Franciszek spotka się z prezydent Brazylii Dilmą Rousseff. Następny dzień zaplanowano na pobyt prywatny papieża i odpoczynek, bez żadnych oficjalnych spotkań i uroczystości. 24 lipca Franciszek uda się do sanktuarium w Aparecidzie, gdzie odprawi Mszę św. Wieczorem tego dnia, po powrocie do Rio de Janeiro, odwiedzi szpital pod wezwaniem świętego Franciszka z Asyżu.

Zapowiedziano, że rano 25 lipca papież pobłogosławi flagi letnich Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Brazylii w 2016 roku. Po południu Franciszek weźmie udział w pierwszej uroczystości XXVIII Światowych Dni Młodzieży. Będzie to spotkanie powitalne na słynnej plaży Copacabana. 26 lipca papież będzie spowiadał niektórych uczestników zlotu katolickiej młodzieży oraz z zje obiad w towarzystwie młodych ludzi. Zaplanowano również jego spotkanie z młodymi więźniami w pałacu arcybiskupów.

Franciszek weźmie też udział w Drodze Krzyżowej, która przejdzie wzdłuż nabrzeża Copacabana.

Na 27 lipca zaplanowano spotkanie papieża z przedstawicielami władz Brazylii i biskupami tego kraju oraz całego regionu. Następnie na Campus Fidei w dzielnicy Rio de Janeiro, Guaratiba, Franciszek będzie uczestniczył w wieczornym czuwaniu z młodzieżą, poprzedzającym kulminacyjną mszę Światowych Dni Młodzieży w tym samym miejscu w niedzielę z udziałem zapewne kilkuset tysięcy osób.

29 lipca papież powróci do Rzymu.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl