„Oddajmy się Matce Bożej, tak z całego serca, wszyscy!”

 

Audio MP3

Pobierz

Słowo Ojca Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja, skierowane do uczestników uroczystości 24. rocznicy powstania Radia Maryja w Toruniu.

Kochani ciągle słyszę: „Tadeusz”. To naprawdę krępuje, bo to jest pomyłka. W czasie, kiedy myślałem o radiu, Pan Bóg prowadził. Wtedy, m.in. spotkałem w Rzymie takiego świątobliwego kapucyna. I kiedy ten kapucyn powiedział mi: „Tadeusz”, to chciałem się wycofać z tworzenia radia. Ale jeden ksiądz (Włoch) powiedział: to nie myśl, że to ma być radio „Tadeusz”, tylko „Radio Maryja”. I się nie bój – bo nie ukrywam, że miałem obawy. Nie bój się, to Maryja – dodał. A ten kapucyn mówi: słuchaj, Ty chciej być tylko takim małym kamykiem w ręku Maryi – jak mały kamyk w procy Dawida.

I tego wam życzę: żebyśmy wszyscy byli takim małym kamykiem w rękach Maryi, ale każdy! I wtedy naprawdę będzie zwycięstwo. Niech nikt nie będzie obojętny.  Być małym kamykiem – i tylko wejść na górę, i niech ten kamyk spadnie. I on pociągnie lawinę dobra. I wy jesteście tą lawiną. Ale do tego potrzebna jest obecność każdego z nas. Bo Polska potrzebuje normalnych, nienawiedzonych, nowoczesnych itd.

A więc Alleluja, na chwałę Bożą!

(…) Ojcze Prowincjale, to my dziękujemy! Nie podlizuję się. Naprawdę, gdyby nie zgromadzenie – nic by nie było. I gdyby nie Ojciec Święty Jan Paweł II – nic by nie było.

Myślę, że szczególnymi świadkami są nasi biskupi, obecni tutaj z ks. abp. Mieczysławem Mokrzyckim. Bóg zapłać za wszystko! Bóg zapłać ks. abp. Sławojowi Leszkowi Głódziowi, Bóg zapłać naszemu ks. bp. Andrzejowi Suskiemu, wszystkim. Naprawdę, dużo byłoby do powiedzenia, ale na to będzie czas kiedyś w niebie, prawda? Bóg zapłać!

Ale jest jeszcze jedna niespodzianka. Jest tutaj jeden ksiądz z Białobrzegów. Zorganizował transport 20 ton jabłek. Przywieziono je w darze, za darmo. Dziękujemy, Bóg zapłać! (…) Kochani, te jabłka rozdają do samochodów, do autokarów przy Motoarenie. Jeżeli ktoś nie wziął jeszcze, to niech weźmie.  Jeżeli zostaną, to jutro po Mszach św. – o. rektor i o. proboszcz tak zadecydował – przy kościele św. Józefa, będą za darmo. Dziękujemy rolnikom! I życzymy, żeby w najbliższym roku mogli to normalnie sprzedać. Żeby dobrze się wiodło wszystkim Polakom.

Oddajmy się Matce Bożej, tak z całego serca, wszyscy.

Maryjo, Niepokalana zawsze Dziewico! Z wdzięcznością wspominając dzień, w którym oddałem się całkowicie do Twojej dyspozycji, proszę Cię dzisiaj na nowo: posługuj się mną wedle Twojej woli. Uczyń ze mnie posłuszne narzędzie w Twoich dłoniach, o Matko Chrystusowa i Matko Kościoła, dla ratowania dusz ludzkich w Ojczyźnie naszej i w całym świecie. Matko Najświętsza, spraw bym codziennie ponawiając całkowite oddanie się Tobie, stawał się coraz bardziej Twoją pomocą dla sprawy Chrystusa na ziemi. Amen.

Ojciec Tadeusz Rydzyk CSsR

Dyrektor Radia Maryja

drukuj