Od sierpnia do października w wielu krajach katolicy będą odmawiali różaniec za Ojczyznę

Od 15 sierpnia do 7 października katolicy m.in. w USA, Australii, Irlandii, Wielkiej Brytanii i we Włoszech będą codziennie się modlili w ramach akcji „Międzynarodowy Różaniec Święty za Ojczyznę” – poinformował w komunikacie przesłanym PAP Sekretariat Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.

Jak zaznaczyli autorzy komunikatu.

„Międzynarodowy Różaniec Święty za Ojczyznę rozpocznie się 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zakończy się 7 października – w święto Matki Bożej Różańcowej” – poinformowano.

„Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zaprasza do wspólnej międzynarodowej inicjatywy – do której przystępują już wierni katolicy m.in. w USA, Australii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, we Włoszech – codziennego Różańca Świętego za Ojczyznę” – napisali organizatorzy. Dodali, że w Polsce w ostatnim dniu inicjatywy zostaną odprawione Msze św. w intencji Ojczyzny i publiczny różaniec na ulicach wielu miejscowości, jako „wypełnienie postanowienia zeszłorocznego Kongresu Różańcowego z Jasnej Góry”.

Zdaniem organizatorów akcji, wybór modlitwy różańcowej jako narzędzia duchowej walki o odrodzenie moralne Polski jest odpowiedzią na nauczanie prymasów: ks. kard. Augusta Hlonda i ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Aby przyłączyć się do Krucjaty Różańcowej, należy wypełnić formularz zamieszczony na stronie internetowej http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/ w zakładce „Dołącz do Krucjaty”.

Idea Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę zrodziła się wśród osób świeckich w Lubaczowie w diecezji zamojsko-lubaczowskiej w 2011 r., a następnie została zaaprobowana przez Episkopat Polski podczas Rady Biskupów Diecezjalnych, która obradowała na Jasnej Górze 25 sierpnia 2011 r., wtedy też księża biskupi oddali inicjatywę pod opiekę paulinom z Jasnej Góry. Objęcie Krucjaty kuratelą zakonnicy potwierdzili w komunikacie wydanym 25 września 2011 r., w którym sprecyzowano zasady uczestnictwa i przystąpienia do ruchu.

Jak czytamy w wydanym wówczas oświadczeniu, Krucjata Różańcowa za Ojczyznę jest „wielkodusznym darem duchowym wiernych, którzy z Maryją, Królową Polski, modlą się o Polskę wierną Bogu, krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu”.

„Osoby te czynią to dobrowolnie, zobowiązując się do codziennego rozważania i odmawiania w tych intencjach przynamniej jednej z tajemnic różańca, z nadzieją, iż jeśli tę modlitwę podejmie co najmniej dziesięć procent narodu, pozyskamy wtedy głębszą duchową moc do właściwego poprowadzenia spraw naszej Ojczyzny” – wyjaśnili paulini.

Dotychczas pisemną deklarację uczestnictwa w Krucjacie złożyło w Polsce 127 071 osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl