fot. br. Jerzy Krywult CSsR

O. Piotr Andrukiewicz CSsR nowym duszpasterzem Polonii w Rzymie

W niedzielę 2 sierpnia br. odbyła się  uroczystość objęcia przez o. Piotra Andrukiewicza funkcji opiekuna duszpasterstwa Polonii w Rzymie w kościele św. Alfonsa Liguorii na Via Merulana, gdzie mieści się również dom generalny Zgromadzenia Redemptorystów.

W liturgii uczestniczyli polscy redemptoryści, bracia klerycy z Tuchowa, odbywający kurs języka włoskiego, siostry elżbietanki, które swoim śpiewem wzbogaciły oprawę liturgii oraz licznie zgromadzeni Polacy.

Na zakończenie celebracji Eucharystii wierni powitali o. Piotra Andrukiewicza oraz podziękowali  o. Krzysztofowi Mamali za jego dotychczasową posługę dla Polaków wręczając im kwiaty oraz zapewniając ich o swojej modlitwie.

br. Jerzy Krywult CSsR

* * *

Ojciec Piotr Andrukiewicz, CSsR (ur. 20 kwietnia 1964 w Elblągu) – polski redemptorysta. Po maturze wstapił  do Zgromadzenia Redemptorystow i ukonczyl Wyższe Seminarium Duchowne Redemptorystów w Krakowie i Tuchowie.

W czerwcu 2010 uzyskał na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie socjologii. Promotorem pracy doktorskiej pt. Jasnogórskie pielgrzymki Rodziny Radia Maryja jako zgromadzenia agoralne był ks. prof. dr hab. Janusz Mariański.

Po święceniach pracował w Krakowie, Tuchowie i Szczecinku, następnie przez 18 lat w Toruniu w Radiu Maryja i Telewizji Trwam.

W latach 2012 do 2015 posługiwał w Krakowie, jako rekolekcjonista. W 2013 zdiagnozowano u niego w czaszce guza kąta mostkowo-móżdżkowego. Operacja została przeprowadzona w klinice w Lublinie i zakończyła się powodzeniem. Obecnie mieszka w Rzymie, gdzie prowadzi duszpasterstwo polonijne przy kościele św. Alfonsa Liguori, w którym znajduje się oryginał ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W 2013 ukazał się w formie książki przeprowadzony z nim przez Michała Krajskiego wywiad rzeka pt. Bo do radości zostaliśmy stworzeni.


 

drukuj