fot. Tomasz Strąg

O. dr T. Rydzyk CSsR w „Sieci”: Wierzę, że Polski nie złamią

„Wierzę, że Polski nie złamią” – powiedział dyrektor Radia Maryja ojciec Tadeusz Rydzyk CSsR w wywiadzie dla tygodnika „Sieci”. W trakcie rozmowy redemptorysta był pytany był między innymi o przyszłość Kościoła i Polski, a także o dzieła powstałe przy Radiu Maryja.

Dyrektor Radia Maryja ojciec dr Tadeusz Rydzyk CSsR w wywiadzie udzielonym tygodnikowi „Sieci” mówił zwłaszcza o wspólnej pracy na rzecz Polski dla dobra wszystkich obywateli.

– Każdy Polak powinien się cieszyć, jeśli drugi robi coś dobrego dla ojczyzny – czy wierzący, czy niewierzący – zaznaczył o. Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i dyrektor Radia Maryja.

Przykładem takiego działania jest powstające w Toruniu Muzeum Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II. Ojciec Tadeusz Rydzyk CSsR wskazał, że gdy powstaje coś dobrego, zawsze pojawiają się trudności, podobnie, jak w przypadku samego Radia Maryja.

Przy Muzeum budowany jest też Park Pamięci Narodowej, w którym zostaną upamiętnieni Polacy ratujący Żydów w czasie II wojny światowej. W tym celu od 20 lat prowadzone są badania. Zebrano już 40 tysięcy nazwisk osób, które pomagały ludności żydowskiej. Teraz trwa gromadzenie materiałów audio, wideo i dokumentów. Wszystko to dla Polski i dla wychowania pokoleń – podkreślał ojciec Tadeusz Rydzyk.

Redemptorysta zapytany o przyszłość Polski po ostatnich wyborach, zauważył, że walka idzie o dobrego ducha, o wiarę i pamięć narodową. Dodał, że nie ma ludzi doskonałych.

„Patrzmy, kto tych błędów popełnia mniej, kto stara się je naprawić, kto wyciąga wnioski i chce się poprawić” – powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Dyrektor Radia Maryja zwrócił uwagę, że pozytywnym elementem jest zwrócenie się władzy w kierunku rodziny, dzieci i osób słabszych. Dodał jednak, że każdy obywatel musi pracować dla dobra ojczyzny, bo Polska jest jedna. Zauważył przy tym, że są siły, które chcą Polskę zniszczyć.

„To idą międzynarodowe siły diabelskie. Robią wszystko, żeby zniszczyć rodzinę, zniszczyć człowieka, wiarę, Kościół. To jest ta nowa lewica, jak to niektórzy nazywają. W tym ideologia gender, bardzo niebezpieczna” – wskazał założyciel Radia Maryja.

Niebezpieczna, bo idąca przez uczelnie, media i sztukę – zauważył ojciec Tadeusz Rydzyk CSsR. Zapytany, czy można tę falę zatrzymać, odpowiedział, że ratunkiem jest Maryja.

„Trzeba wiedzieć, że szatan istnieje. Trzeba zatem modlitwy, różańca. Trzeba ognia w nas. Kiedy w Kościele zaczyna się kryzys? Kiedy człowiek odchodzi od Chrystusa, gubi z nim swoją relację” – zaznaczył duchowny.

Redemptorysta podkreślił, że cały czas ufa Maryi, która zawsze broniła Polski. Dodał, że katolicy mają prawo głosu, mają też obowiązek głosować i dbać o dobro ojczyzny. Zauważył, że celem ataków na Kościół jest sprawić, by Kościół milczał o sprawach publicznych i społecznych. A milczeć nie można – dodał i jako przykład podał prymasa Stefana Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II, którzy nie bali się mówić prawdy.

 

TV Trwam News

drukuj