Niepokalanów: czuwanie w intencji obrony życia ludzkiego

W Niepokalanowie odbędzie się dziś szóste czuwanie w Bazylice Najświętszej Maryi Panny. Zgromadzeni będą szczególnie modlić się w intencji obrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

Redaktor Naczelny Rycerza Niepokalanej, o. Piotr Lenart zwrócił uwagę na to, że intencja wiąże się z obchodzonym niebawem Dniem Świętości Życia. Podkreślił, że życie każdego człowieka jest bezcenne.

W tym miesiącu jest to szczególnie obrona życia, zwłaszcza tego zagrożonego, czyli bezbronnego, nienarodzonego. Będziemy modlili się także o osoby starsze, o odrzucenie ideologii eutanazji, a także o poszanowanie godności drugiego człowieka i godności płci, aby ten szacunek został zachowany, przywrócony i rozwijany. A także, aby nigdy nie powtórzyły się okrucieństwa ludobójstw, różnych rewolucji i wojen – pierwszej czy drugiej – zaznaczył o. Piotr Lenart.

Organizator dodał też, że uczestnicy będą modlić się o to, by każdy człowiek nauczył się patrzeć na życie, jako dar Boży, a także widział w nim sens cierpienia.

Modlitewne spotkania organizowane są w związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą powstania Rycerstwa Niepokalanej.

RIRM

drukuj