fot. PAP

Marsz dla Życia w Poznaniu

„Zrób krok! Zróbmy razem milion kroków dla życia!” – pod takim hasłem ulicami Poznania przeszedł Marsz Pro-life.

Wydarzenie poprzedził festyn na placu Adama Mickiewicza oraz koncert Magdy Anioł. Marszowi towarzyszyła akcja charytatywna: „Pieluszka dla maluszka”, której celem była zbiórka artykułów dla domów dziecka oraz rodzin wielodzietnych. Jej finał nastąpi po koncercie.

Jak zaznaczają organizatorzy marszu, nawet najmniejszy czyn wykonany dla obrony życia ma ogromną wartość.

– Nasze pikiety, pokazywanie zdjęć ofiar aborcji sprawia, że spada dla niej poparcie. To Sejm nie nadąża za tym, co dzieje się w społeczeństwie. Badania CBOŚ pokazują, że 75 proc. Polaków nie znajduje dla nich żadnego uzasadnienia. To najnowsze badania, z sierpnia 2013 roku. To posłowie powinni się słuchać głosu narodu. Jeżeli 75 proc. obywateli mówi czemuś „dosyć!”, „stop!”, to należy przegłosować ustawę, która wyeliminuje to zjawisko z życia społecznego – mówi Tomasz Kasprzak, rzecznik prasowy KSM Archidiecezji Poznańskiej.

Nie zabraknie także wsparcia duchowego. Mieszkańcy Poznania już przygotowują się do wydarzenia poprzez czuwanie modlitewne. Po przejściu uczestnicy marszu udali się do Katedry Poznańskiej na Mszę św. Koordynatorem marszu, tak jak rok temu, było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

– Tego rodzaju marsze są rzeczą bardzo pożyteczną, a nawet konieczną, by regularnie przypominać o trosce o ochronę życia i jednocześnie o trosce  ochronę godności osoby ludzkiej. One ostatecznie budzą świadomość społeczną i mogą pomagać spawie troski o przyszłość naszej ojczyzny. Wszystko to razem służy dobrej sprawie i myślę, że to, co do mnie należy, to zaprosić wszystkich, którzy tylko mogą wziąć udział do włączenia się w tę piękną inicjatywę – powiedział ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP i metropolita poznański.

Inicjatywa jest  odpowiedzią na wezwanie św. Jana Pawła II. Papież Polak wzywał do walki o prawo do życia każdego człowieka – nawet pomimo licznych przeciwności jakie spotykamy na swojej drodze.

Patronat medialny nad marszem objęły Radio Maryja i TV Trwam.

 

 

TV Trwam News / RIRM

drukuj