#NiedzielaMisyjna

fot. misje.pl

Niedziela „Ad Gentes”

Dziś II Niedziela Wielkiego Postu, która nazywana jest Niedzielą „Ad Gentes”. W Polsce obchodzona jako dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami posługującymi na całym świecie.  

Kościół szczególnie modli się dziś o nowe powołania misyjne. W tym roku Niedzieli „Ad Gentes” przyświeca hasło: „Wieczernik szkołą braterstwa misyjnego”. Jak wskazuje dyrektor Dzieła Pomocy „Ad Gentes” ks. Zbigniew Sobolewski, zachęca ono, aby powrócić do kluczowego dla wszystkich chrześcijan miejsca.

W Wieczerniku narodził się Kościół, tam też Chrystus ustanowił sakramenty święte i zostawił swoim uczniom przykazanie miłości. Apostołowie wychodząc z Wieczernika, ze szkoły miłości, rozeszli się po całym świecie, by nie tylko głosić dobrą nowinę o zmartwychwstaniu, o zbawieniu, ale przede wszystkim poświadczali tę naukę, ewangelię, troską o najuboższych, troską o chorych, starszych. Pierwsza wspólnota chrześcijańska była silna ludźmi mocnego świadectwa braterskiej solidarności i miłości wzajemnej – podkreśla ks. Zbigniew Sobolewski.

Na świecie posługuje obecnie ok. tysiąca ośmiuset polskich misjonarzy. Większość z nich pracuje w Afryce, Ameryce Południowej oraz Azji. Na ich działalność zostaną przeznaczone fundusze zebrane podczas dzisiejszej zbiórki do puszek.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl