fot. https://episkopat.pl/

Niedziela „Ad Gentes” – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami

Niedziela „Ad Gentes” to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku przeżywamy go pod hasłem „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”.

W komunikacie z tej okazji przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, ks. bp. Jan Piotrowski, podkreślił, że bez wsparcia duchowego i materialnego Kościoła misjonarze nie mogą służyć ubogim. Ksiądz Biskup, apelując o jałmużnę na rzecz misji, przypomniał, że w Kościele misjonarze nie działają w pojedynkę, ale jako wspólnota.

Dyrektor Dzieła Pomocy ,,Ad Gentes” zajmującego się pomocą polskim misjonarzom, ks. prał. dr Zbigniew Sobolewski, wskazał, że za dzieło misyjne odpowiada każdy z nas.

W Kościele, jako nie tylko jednostki, ale jako wspólnota osób wierzących, mamy pielęgnować dzieło misyjne, wypełniać zadanie, które Pan Jezus nam powierzył. Jest takie piękne przysłowie afrykańskie, które mówi o tym, że: „Jednym palcem twarzy nie umyjesz”. Żeby umyć twarz, to trzeba mieć przynajmniej pięć palców, czyli rękę. To właśnie nam mówi, że my, jako wspólnota, razem stanowimy pokaźną siłę w świecie, która może uczynić wiele dobra – powiedział ks. prał. dr Zbigniew Sobolewski.

Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjami stanowi okazję do wsparcia misji. Zebrane środki przeznaczane są m.in. na budowę kościołów, ośrodków zdrowia czy studni.

Obecnie na misjach posługuje ponad 1 tys. 700 misjonarzy i misjonarek z Polski.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl