Msza św. w intencji beatyfikacji ks. Romana Kotlarza

W samo południe, w kościele św. Zygmunta w Szydłowcu sprawowana będzie uroczysta Msza św. w intencji beatyfikacji ks. Romana Kotlarza. Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. kanonik Bogusław Mleczkowski.

Śp. ks. Roman Kotlarz w swoich kazaniach których treść nie odpowiadała ówczesnym władzom komunistycznym odważnie głosił prawdę. Ks. Kotlarz podkreślał znaczenie wiary w życiu każdego człowieka. Na lekcjach religii mówił uczniom o prawdziwej historii Polski, o patriotyzmie. Umiał służyć radą i dobrym słowem.

Ks. Roman był człowiekiem z ogromną charyzmą – powiedział Wiktor Bąk, członek Komitetu Organizacyjnego Upamiętniającego postać ks. Romana Kotlarza.

Ks. Kotlarz miał wrodzoną charyzmę, która wynikała z tego, że był człowiekiem ukształtowanym wewnętrznie; była w nim pełna zgodność słów, czynów i myśli. To nie była tylko postawa charytatywna, ale przez głoszone kazania, niezłomność, obronę człowieka, potępianie praktyk komunistycznych każdy, kto się z nim zetknął bardzo dokładnie go zapamiętał – powiedział Wiktor Bąk.

Ks. Roman Kotlarz był stale obserwowany i inwigilowany przez funkcjonariuszy i tajnych współpracowników SB. Wygłaszane patriotyczne kazania, były nagrywane i analizowane przez bezpiekę.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl