15. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa

Już dziś rozpocznie się 15. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Jest to szczególny czas modlitwy o bezpieczeństwo na polskich drogach, a także okazja do tego, by wesprzeć polskich misjonarzy.

W dniach 20-27 lipca pod hasłem „Niesiemy Chrystusa na krańce świata” obchodzony będzie 15. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Nieodłączną częścią jego obchodów jest „Akcja św. Krzysztof – 1 gr za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy”. Dzięki niej MIVA Polska udziela niezbędnej pomocy w zakupie pojazdów na misje.

Do udziału w akcji, w specjalnym komunikacie zachęca ks. bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Zapraszam do udziału w akcji wszystkich posiadaczy pojazdów, kierowców, motocyklistów, a nawet rowerzystów. Podziękuj i Ty za każdą szczęśliwą podróż, za każdy bezpiecznie przejechany kilometr, za wszystko, czym Cię Pan obdarzył, także za pojazdy, które mamy do naszej dyspozycji i pomóż polskim misjonarzom i misjonarkom, by oni nie pozostali bez środków transportu – narzędzi swojej misyjnej codzienności i misyjnego trudu – czytamy w komunikacie.

Dzięki ubiegłorocznej akcji, zrealizowano 55 próśb od polskich misjonarzy z 26 krajów Afryki, Ameryki Płd. i Azji. Przekazane fundusze pozwoliły na zakup: 41 samochodów, 2 ambulansów, 9 motocykli i skuterów, 20 rowerów, 1 traktora i 1 skutera śnieżnego.

Tydzień św. Krzysztofa to również nasza wspólna troska o poprawę bezpieczeństwa na drogach. To czas, w którym, w szczególny sposób warto prosić o Boże błogosławieństwo, a także rozwagę kierowców na każdą podróż.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl