fot. PAP/EPA

Módlmy się za Ojca Świętego

Papież Franciszek wraca do zdrowia. Od soboty zmaga się ze stanem zapalnym płuc.

Ojciec Święty Franciszek od soboty zmaga się ze stanem zapalnym płuc. W niedzielę nie pojawił się w oknie na Placu Świętego Piotra podczas modlitwy Anioł Pański. Wierni oglądali transmisję z kaplicy Domu Świętej Marty wyświetlanej na telebimach. Podobnie było z wczorajszą audiencją. Choć stan zdrowia nie pozwolił Papieżowi na wygłoszenie katechezy, to spotkał się z wiernymi.

– Drodzy bracia i siostry, dzień dobry i witajcie. Będziemy kontynuować katechezę, ale ponieważ nadal nie czuję się dobrze z powodu tej grypy i mój głos nie jest miły, prałat Filippo Ciampanelli będzie czytał – wskazał Ojciec Święty Franciszek.

W środę wieczorem watykańskie biuro prasowe wydało oficjalny komunikat, w którym czytamy, że stan Papieża jest stabilny, jednak wciąż towarzyszą mu trudności oddechowe. Bierze antybiotyk i nie ma gorączki. Wierni z całego świata zapewniają Papieża o modlitwie.

– Oczywiście będziemy się modlić o zdrowie Papieża, ponieważ jest światowym przywódcą, którego potrzebujemy i musi być zdrowy, szczególnie ze względu na wojny na świecie – zaznaczył Idinael de la Cruz.

– Oczywiście Papież jest ważną postacią i wiele osób zwraca się do niego o przewodnictwo, radę zarówno w sprawach duchowych, jak i w sprawach światowych. Więc jeśli jest chory, to mamy nadzieję, że wyzdrowieje i oczywiście życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia – wskazał Ike Mckinley, turysta z Kalifornii.

Ojciec Święty Franciszek musiał odwołać swój udział na konferencji klimatycznej COP28 w Dubaju.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl