fot. PAP/EPA

Ojciec Święty: Misjonarzem jest każdy, kto żyje jako narzędzie Bożej miłości

Ojciec Święty Franciszek powiedział, że niezależnie od miejsca misjonarzem jest każdy, kto żyje jako narzędzie Bożej miłości. Podczas cotygodniowej audiencji generalnej, która dziś odbyła się przy relikwiach św. Teresy od Dzieciątka Jezus, papież Franciszek wskazał na zapał ewangelizacyjny właśnie tej patronki misji.

Jak zaznaczył Ojciec Święty, choć św. Teresa od Dzieciątka Jezus przebywała w klasztorze i nie podróżowała, to była duchową siostrą wielu misjonarzy. Towarzyszyła im modlitwą i wieloma ofiarami.

Jej przykład dowodzi, że gorliwość apostolska jest pobudzana przez miłość – podkreślił papież Franciszek.

– Misjonarzem jest każdy, kto żyje i niezależnie od tego, gdzie jest, żyje jako narzędzie Bożej miłości. To każdy, kto czyni wszystko co w jego mocy, aby poprzez jego świadectwo, modlitwę, wstawiennictwo, Jezus mógł przyjść – mówił Ojciec Święty.

Podczas tradycyjnych pozdrowień Papież zwrócił się także do Polaków.

– Niech przykład św. Teresy od Dzieciątka Jezus zachęca Wasz naród, by nie ustał Wasz zapał ewangelizacyjny, także poprzez cenną pracę polskich misjonarzy na peryferiach świata. Dawajcie świadectwo o Jezusie, przykładem Waszego życia trwajcie w miłości chrześcijańskiej i nie ustawajcie we wspieraniu narodu ukraińskiego – wskazał papież Franciszek.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl