fot. PAP/EPA

Papież Franciszek rozpoczął podróż apostolską do Bahrajnu

Ojciec Święty Franciszek wyruszył w czwartek z pielgrzymką do Bahrajnu. Papież spotka się m.in. z władzami kraju i będzie uczestniczył w Forum na rzecz Dialogu.

„Na ziemi pokój ludziom dobrej woli” – to hasło pierwszej w historii podróży apostolskiej następcy św. Piotra do Bahrajnu. Katolicy są w tym muzułmańskim kraju mniejszością – stanowią niecałe 10 proc. ludności.

Po przylocie Papież spotkał się z królem Bahrajnu.

Dyrektor polskiej sekcji Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, ks. prof. Waldemar Cisło, ocenia, że głównym celem papieskiej wizyty jest wzmocnienie wolności religijnej na Półwyspie Arabskim oraz dialogu międzyreligijnego.

– W Bahrajnie mamy taką sytuację, że mamy troszkę lżejsze przepisy dotyczące funkcjonowania wspólnoty chrześcijańskiej, więc myślę, że Papież swoją wizytą chce wzmocnić te tendencje, żeby kraje Półwyspu Arabskiego pozwalały na większą swobodę wyznawania innych religii na swoim terytorium. Myślę, że jest to trochę podprogowe przesłanie, jeśli chodzi o Arabię Saudyjską i dramatyczną sytuację chrześcijan w tym kraju. Z drugiej strony Papież chce pokazać, że tylko dialog, tylko wzajemne poszanowanie jest dla wyznawców islamu i chrześcijaństwa przyszłością i wspólną drogą – mówi ks. prof. Waldemar Cisło. 

W kolejnych dniach Papież będzie sprawował Mszę św. na Stadionie Narodowym, spotka się ze wspólnotą katolicką w tym kraju, a także weźmie udział w spotkaniu ekumenicznym. Franciszek wróci do Rzymu w niedzielę.

Poszczególne punkty wizyty Ojca Świętego w Bahrajnie będą transmitować TV Trwam i Radio Maryja.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl