Adwent dla Życia

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zaprasza do szczególnej modlitwy w intencji ochrony życia każdego człowieka. Pomoże w niej akcja Adwent dla Życia.

Inicjatywa Adwent dla Życia powstała, by pomóc w duchowym przygotowaniu do Bożego Narodzenia głosić prawdę o godności każdego człowieka oraz odzyskać święta dla rodziny, przyjaciół i osób potrzebujących.

„Marzymy o świecie, w którym życie każdego człowieka będzie szanowane, oczekiwane z radością – nie z lękiem i przyjmowane nawet wtedy, kiedy po ludzku wydaje się, że to nie ten czas, nie to miejsce. Marzymy o świecie, w którym nie trzeba zasługiwać na prawo do życia. O społeczeństwie, które nie wyklucza słabych, bezbronnych. O kulturze, która sprzyja afirmacji życia. Na szczęście wiemy, że życie zwycięży! Chcemy sobie przypomnieć tę prawdę razem z Jezusem, który odzyskał dla nas życie wieczne! Najpierw jednak musiał się narodzić” – mówi Magdalena Guziak-Nowak, organizator  inicjatywy modlitewnej i dyrektor ds. edukacji w Polskim Stowarzyszeniu Obrońców Życia Człowieka.

Każdego dnia w czasie trwania Adwentu w wydarzeniu na mediach społecznościowych (portal Facebook) będą zamieszczane dwa posty. Jeden, publikowany o godz. 7.00,  będzie zawierać treść Ewangelii z danego dnia i zadanie w „adwentowym kalendarzu”. W drugim poście, publikowanym o godz. 19.00, uczestnicy wydarzenia znajdą krótki filmik, dobrą historię, zachętę do włączenia się w drobne dzieło i przypomnienie o zadaniu adwentowym.

Organizator wyjaśnia, skąd pomysł na kalendarz adwentowy.

„Choć kalendarz adwentowy nie jest naszą rodzimą tradycją, chyba przyjął się już na polskim podwórku. Producenci czekoladek, kosmetyków i wszelkich gadżetów szybko wpadli na pomysł, by nową tradycję przekuć w źródło dochodu. Tymczasem ideą adwentowego oczekiwania nie jest upychanie do kosmetyczki nowych lakierów do paznokci czy zaopatrywanie się w czekoladki. Kalendarz adwentowy ma pomóc w przygotowaniu na to, na co czekamy, czyli na Boże Narodzenie. Nasz kalendarz odmierzający czas Adwentu zainspiruje, da do myślenia i pokaże miejsca, w których możemy kochać jeszcze bardziej” – zaznacza Magdalena Guziak-Nowak.

Adwent dla Życia ma pomóc wszystkim, którzy pragną w przedświątecznym czasie wspólnie modlić się, głosić prawdę o godności każdego człowieka od poczęcia i podjąć ciekawe, inspirujące wyzwania duchowe i pro-life. Szczególnie mile widziani są rodzice z dziećmi.

Do Adwentu dla Życia można dołączyć [tutaj].

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl