fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek podczas audiencji generalnej: W towarzystwie Jezusa zawsze można przejść od przygnębienia do paschalnej radości

W tym miesiącu mija 10 lat od publikacji adhortacji Evangelii Gaudium. Ojciec Święty Franciszek kontynuował cykl katechez o gorliwości apostolskiej, powołując się na ten dokument. Przypomniał także drogę uczniów do Emaus, gdzie wraz ze Zmartwychwstałym Jezusem odrodziła się radość. „Historia tych dwóch uczniów pokazuje, że w towarzystwie Jezusa zawsze można przejść od przygnębienia do paschalnej radości” – mówił Papież. 

Dzisiejszej audiencji generalnej towarzyszyło zagadnienie radości płynącej z doświadczenia w życiu Jezusa i głoszenia Ewangelii. Radość płynąca z narodzenia i Paschy Jezusa stanowi fundament naszej wiarygodności, a chrześcijanin pozbawiony tej radości traci autorytet. Ojciec Święty Franciszek przywołał w rozważaniach spotkanie z uczniami idącymi do Emaus, którzy dzięki Jezusowi doświadczyli paschalnej radości.

– Historia tych dwóch uczniów pokazuje, że w towarzystwie Jezusa zawsze można przejść od przygnębienia do paschalnej radości. Zwłaszcza w tym okresie pełnym zmartwień, w którym w różnych miejscach występuje również kryzys wiary, możemy być ogarnięci tymi samymi ponurymi nastrojami, poczuciem porażki, jak ci dwaj uczniowie, którzy opuszczają Jerozolimę smutni i zniechęceni, będąc więźniami swoich zawiedzionych oczekiwań – zaznaczył papież Franciszek.

Ojciec Święty zaznaczył, że chrześcijaństwo stoi dziś w obliczu różnych wyzwań i często doświadczamy pokusy rezygnacji. Ewangelia ma być dla nas pomocą. Dzięki niej z radością i nadzieją spojrzymy w przyszłość.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl