fot. https://twitter.com/PomocKosciolowi

Modlitwa za Bliski Wschód

Żyją w biedzie, wyrzuceni na społeczny margines, wciąż wielu z nich ginie ze względu na miłość do Jezusa. Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie potrzebują naszej modlitwy. Specjalną kampanię pod hasłem: „Całym sercem” zainicjowało Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Akcję wsparł przewodniczący Episkopatu Polski.

Z Iraku w ciągu kilku lat zmuszonych do ucieczki zostało ponad milion chrześcijan. W kraju pozostali nieliczni. Dziś jest to grupa mniejsza niż 100 tys. osób – wyjaśnił ks. prof. Waldemar Cisło z Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

– Bliski Wschód jest jedną wielką krwawiącą raną Kościoła – powiedział ks. prof. Waldemar Cisło.

W Syrii wciąż w tragicznym stanie jest gospodarka. Nie udaje się przezwyciężyć problemów z bezrobociem, a niskie pensje nie wystarczają, by utrzymać rodzinę. Zachodnie sankcje ograniczają mieszkańcom dostęp do opieki medycznej.

W tym kraju krzyżują się interesy innych państw – zwrócił uwagę politolog dr Marceli Burdelski.

– Zbrojne siły tureckie operują na terenie suwerennego państwa. Rosjanie mają tam swoje bazy i wspierają Asada. Nic nie zapowiada końca konfliktu syryjskiego – akcentował dr Marceli Burdelski z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Ze skutkami załamania systemu bankowego zmaga się Liban. W ostatnich tygodniach na nowo rozgorzał konflikt w Ziemi Świętej, między Izraelem i Palestyną.

– Ludziom wierzącym pozostaje jedno, zwrócić się do Boga, do którego należy ostatnie słowo, żeby się nad nami zmiłował. Modlimy się, by przemienił serca ludzi, którzy mogą zmienić sytuację i doprowadzić do tego, że na Bliskim Wschodzie wreszcie zapanuje upragniony pokój – ocenił ks. prof. Waldemar Cisło.

https://twitter.com/PomocKosciolowi/status/1400040053062127616

Stąd właśnie kampania modlitewna, jaką zainicjowało Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Akcję pod hasłem „Całym sercem” wsparł ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski.

„Pragnę, aby Kościół w Polsce włączył się w inicjatywę modlitwy w intencji mieszkańców krajów Bliskiego Wschodu” – poinformował ks. abp Stanisław Gądecki.

Kampania została zainicjowana w piątek i potrwa do końca czerwca – mówił Konrad Ciempka z Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

– Będziemy modlić się o godz. 15.00 w każdy piątek czerwca. Transmisja z tej modlitwy będzie dostępna na profilu na Facebook’u Pomoc Kościołowi w Potrzebie – wyjaśnił Konrad Ciempka.

Na stronie Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie zamieszczony został specjalny modlitewnik. Szczególnym patronem, który towarzyszy wiernym w modlitwie za Bliski Wschód, jest św. Szarbel.

TV Trwam News

drukuj