fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek: W oczach Jezusa jesteśmy cenniejsi, niż się nam wydaje

Za każdym razem, gdy przyjmujemy Chleb Życia, Jezus przychodzi, aby nadać nowe znaczenie naszym słabościom. W Jego oczach jesteśmy cenniejsi, niż się nam wydaje – mówił Papież Franciszek, który spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański. W niedzielę w Watykanie Uroczystość Bożego Ciała.

– Jezus ukazuje nam, że cel życia polega na dawaniu siebie, że rzeczą najwspanialszą jest służba. Dzisiaj odnajdujemy wielkość Boga w okruszynie Chleba, w kruchości, która jest przepełniona miłością i dzieleniem się. Właśnie kruchość jest tym słowem, które chciałbym podkreślić. Jezus staje się kruchy jak chleb, który jest łamany i się kruszy. Jednak w tym właśnie tkwi Jego siła. W Eucharystii kruchość jest mocą, siłą miłości, która się umniejsza, aby być przyjętą, a nie wywołującą strach. Jest siłą miłości, która łamie siebie i dzieli się, aby karmić i dawać życie, siłą miłości, która się rozpada na fragmenty, aby zgromadzić nas w jedności – powiedział Ojciec Święty.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl