Modlitewne uwielbienie w Rzeszowie

W Rzeszowie po raz 13. odbędzie się koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha”. To spotkanie modlitewne co roku gromadzi tysiące osób, które wspólnym śpiewem chcą wychwalać Pana Boga.

Koncert, jak co roku, odbędzie się na osiedlu Baranówka w parku Sybiraków. Organizatorzy zachęcają wszystkich do wspólnego śpiewania i uwielbiania Pana w wieczór Bożego Ciała.

– Jeżeli chcecie przeżyć jakąś wielką sprawę i odnaleźć w całej rodzinie „Jednego Serca, Jednego Ducha” to przyjdźcie, przyjeżdżajcie i stańcie w środku modlącego się tłumu. Tego nie da się przełożyć na język ludzki – podkreślił Jan Budziaszek, pomysłodawca i organizator koncertu „ Jednego Serca, Jednego Ducha”.

– Zawsze spotykamy się w święto Bożego Ciała. Chcemy podziękować Panu Jezusowi za to, że On wychodzi do nas, wychodzi do ludzi, że wędruje ulicami miast i chce przyjść do nas, zwykłych ludzi – powiedziała wokalistka Maria Kargulewicz.

Przy muzyce inspirowanej duchem też można się świetnie bawić, ale to nie jest zwyczajny koncert – stwierdzają artyści. Chodzi o modlitwę i budowanie wspólnoty w ogrodzie Bożym, w którym dla każdego jest miejsce.

– To, co wszystko robimy, ma wydźwięk takiej wielkiej modlitwy. Każdy jakoś stara się w to wszystko włączyć na ile potrafi, na ile może – powiedział  wokalista Krystian Cholewa.

– Przyjeżdżając na te koncerty, mogę po prostu swoją modlitwą wyrazić Bogu wdzięczność za wiele, co mnie w życiu dobrego spotkało, jak również prosić o wiele potrzebnych łask na dalsze lata życia – stwierdził wokalista Krzysztof Żołdak.

Co roku na rzeszowskim koncercie występują artyści z Polski i zagranicy. W tym roku na scenie pojawią się między innymi: Beata Bednarz, Ryszard Rynkowski, zespół New Lifem,  ks. Jakub Bartczak, Katarzyna Bogusz, Thomas Celis Sanchez z Meksyku czy zespół „Kantu” z Peru a także Orkiestra i Chór „Jednego Serca Jednego Ducha”.

– To są ludzie, którzy przyjeżdżają z różnych stron Polski i świata, bo na koncercie co roku mamy gości z zagranicy. W zeszłym roku mieliśmy wspaniałych gości z Anglii, ale też z Wybrzeża Kości Słoniowej – akcentował ks. Mariusz Mika, organizator koncertu.

Główny koncert rozpocznie się o godzinie 19.00.  Koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha” od 2003 roku przyciąga tysiące wiernych, którzy w ten muzyczny sposób pragną wspólnie spędzić wieczór w uroczystość Bożego Ciała dziękując Bogu za Jego obecność. Koncert transmitować będzie, tradycyjnie, TV Trwam.

Tv Trwam News/RIRM

drukuj