fot. PAP/Darek Delmanowicz

J. Budziaszek o XXI Koncercie „Jednego Serca Jednego Ducha”: Poruszyć serca może tylko duch

Nazwaliśmy to przedsięwzięcie „Jednego Serca Jednego Ducha”, bo człowiek składa się z ciała i z duszy. Możemy stworzyć przepiękną muzykę, zagraną na najwyższym poziomie technicznym, ale jeżeli nie będzie ducha, to nikogo taki koncert nie poruszy, bo poruszyć serca może tylko duch powiedział Jan Budziaszek, muzyk, pomysłodawca koncertu „Jednego Serca Jednego Ducha”, w środowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

W czwartek, 8 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w Parku Sybiraków w Rzeszowie odbędzie się XXI edycja koncertu uwielbieniowego „Jednego Serca Jednego Ducha”. Pomysłodawcą wydarzenia jest Jan Budziaszek.

Nazwaliśmy to przedsięwzięcie „Jednego Serca Jednego Ducha”, bo człowiek składa się z ciała i z duszy. Możemy stworzyć przepiękną muzykę, zagraną na najwyższym poziomie technicznym, ale jeżeli nie będzie ducha, to nikogo taki koncert nie poruszy, bo poruszyć serca może tylko duch – zaznaczył Jan Budziaszek.

Podczas koncertu będziemy mogli usłyszeć wielu znanych muzyków. Na scenie w Rzeszowie wystąpią m.in.: Hubert Kowalski, Beata Bednarz, Andrzej Lampert, New Life’m, Fundacja Braci Golec, goście z Ukrainy. Artystom będzie towarzyszył chór i orkiestra „Jednego Serca Jednego Ducha”.

To, co czują ludzie będący pośrodku modlącego się tłumu, jest czymś niesamowitym. To jest cała tajemnica tego koncertu, że nie my na scenie jesteśmy najważniejsi, tylko ta cała Rodzina Jednego Serca Jednego Ducha, czyli cały ten kilkudziesięciotysięczny plac – podkreślił gość „Aktualności dnia”.

Wydarzenie od lat cieszy się dużym zainteresowaniem.

Wszystko zaczęło się w 2003 roku. Koncert miał odbyć się tylko jeden raz. Jednak odzew ludzi był tak nieprawdopodobny, że zostaliśmy zmuszeni, żeby powtórzyć koncert w 2004 roku, a potem to już samo poszło – mówił pomysłodawca wydarzenia.

To największy w Europie festiwal muzyki chrześcijańskiej.

Po koncercie bardzo dużo ludzi przychodzi do nas. Nikt nie mówi, że ktoś pięknie grał, śpiewał czy wyglądał tylko wszyscy, jak jeden mąż, powtarzają, że było im tutaj dobrze. To nie jest nasza zasługa. Ktoś sobie przed wiekami wymyślił, że tutaj w Rzeszowie – w tych czasach, kiedy jest taki niepokój na świecie – powstanie coś takiego, że ludzie będą przyjeżdżać z całego świata. W ubiegłym roku w 70 krajach świata było 320 tys. odtworzeń w internecie  –  zauważył Jan Budziaszek.

Początek koncertu „Jednego Serca Jednego Ducha” o godz. 19.30. Transmisję z Rzeszowa przeprowadzi TV Trwam.

Całą rozmowę z udziałem Jana Budziaszka można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl