fot. www.jednegoserca.pl

Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” w Rzeszowie

W Rzeszowie, w uroczystość Bożego Ciała odbędzie się koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”. Jest to największy w Europie koncert religijny. Co roku spotyka się tam ok. 40 tys. ludzi.

Po raz 12 na rzeszowskiej scenie zjednoczy swoje talenty wielu cenionych chrześcijańskich muzyków z Polski i ze świata, Filharmonia Rzeszowska oraz chór młodzieżowy. Nie jest to zwykły występ. Za sprawą animacji zespołu, wszyscy zgromadzeni na koncercie stają się zarazem uczestnikami i wykonawcami. Chcemy służyć tym Bogu – tłumaczy organizator koncertu ks. Andrzej Cypryś.

– Na koncercie walczymy o ludzkiego ducha. Kiedy śpiewamy pieśni, kiedy rozważamy, kiedy się modlimy – tym wszystkim chcemy Panu Bogu służyć i Jemu oddawać chwałę. Chcemy ludzi przybliżać do Boga. To jest wielki dar od Pana Boga. Nie spodziewaliśmy się, że to wszystko tak pięknie się rozwinie. Jest to wielkie dzieło, które staramy się  kontynuować i mamy nadzieję, że Ci, którzy będą, przeżyją rzeczywiście radość wiary – mówi ks. Andrzej Cypryś,

W koncercie „Jednego Serca Jednego Ducha” nie chodzi jedynie o śpiew – zaznacza jego kilkukrotny uczestnik, Jerzy Umel.

– Pierwszy raz wybierałem się na ten koncert, jak na każdy inny. Będąc tam odkryłem jednak, że to nie jest zwykły występ. Ten zgrany organizm, który widać na scenie, podnosi na duchu i pokazuje, że chodzi o coś więcej niż o zwykły śpiew, o zabawę – podkreśla Jerzy Umel.

Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”powstał z inicjatywy Jana Budziaszka, perkusisty zespołu „Skaldowie”. Opracowanie muzyczne przygotowuje Marcin Pospieszalski, od kilku lat we współpracy z Hubertem Kowalskim.

Część koncertu będzie transmitowana w TV Trwam. Całość będzie można obejrzeć drogą internetową na kanale YouTube. Więcej informacji o koncercie dostępnych na stronie http://www.jednegoserca.pl/

FormatFactoryplakat

Kliknij, aby powiększyć

RIRM

drukuj