Minęły już 4 lata…

W czwartek będziemy przeżywać 4. rocznicę śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II. W każdej parafii z tej okazji zostaną odprawione Eucharystie i odbędą się czuwania modlitewne. Jednak każda diecezja zaplanowała również swoje ogólne obchody – oprócz wspólnej modlitwy w intencji rychłej beatyfikacji Papieża Polaka odbędą się koncerty, spektakle, pokazy filmów, a na Podhalu zapłoną ogniska – watry pamięci o odejściu Jana Pawła II do Domu Ojca.

W Warszawie obchody odbędą się pod hasłem „Miłość wam wszystko wyjaśni”. Hasło jest parafrazą słów z wiersza Karola Wojtyły „Miłość mi wszystko wyjaśniła”. Uroczystości rozpoczną się w czwartek o godz. 16.00. Na telebimach na placu Piłsudskiego zostaną wyemitowane filmy ze wspomnieniami osób, które znały Ojca Świętego Jana Pawła II. O godzinie 20.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego. Następnie odbędzie się czuwanie modlitewne. O godzinie 21.37 – w godzinie śmierci Ojca Świętego – nastąpi uroczyste zapalenie pamiątkowego znicza.

W Częstochowie uroczystej Eucharystii w kościele akademickim pw. św. Ireneusza o godz. 19.00 będzie przewodniczył ks. abp Stanisław Nowak. O godz. 21.00 odbędzie się Apel Jasnogórski w kościele pw. św. Jakuba. W piątek natomiast z okazji rocznicy rozpocznie się Forum Młodych pt. „Złożyliśmy nadzieję w Bogu żywym”.

W Łodzi główne obchody rozpoczną się w katedrze o godz. 18.00 pod przewodnictwem metropolity ks. abp. Władysława Ziółka. Uroczystości zakończy odśpiewanie „Barki” pod pomnikiem Ojca Świętego o godz. 21.37. W sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godz. 20.45 rozpocznie się misterium o Janie Pawle II. Po nim odprawiona zostanie Eucharystia, a o godz. 21.37 Liturgia Światła przy krzyżu misyjnym.

W Poznaniu główne uroczystości będą miały miejsce w katedrze, gdzie o godz. 18.00 Mszy św. będzie przewodniczył metropolita ks. abp Stanisław Gądecki, i pod krzyżem papieskim na Łęgach Dębińskich, gdzie wierni zgromadzą się o godz. 21.37. To właśnie tam 26 lat temu Papież Polak odprawił Eucharystię.

Punktualnie o godz. 21.37 zabrzmią dzwony we wszystkich kościołach diecezji tarnowskiej. W samym Tarnowie o godz. 20.00 rozpocznie się procesja z lampionami. Alejami Jana Pawła II wierni przejdą na plac przy kościele pw. bł. Karoliny Kózkówny, gdzie ordynariusz ks. bp Wiktor Skworc będzie przewodniczył Liturgii Eucharystycznej o godz. 20.30.

Biały marsz z okazji rocznicy w Gorzowie Wielkopolskim wyruszy o godz. 18.30 z katedry pw. Wniebowzięcia NMP i przejdzie ulicami miasta do wzgórza papieskiego na plac Jana Pawła II, gdzie zostanie odprawiona Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Stefana Regmunta.


MMP
drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl