Minął pierwszy dzień wizyty papieża w Republice Środkowoafrykańskiej

Trwa podróż Apostolska Ojca Świętego Franciszka do Afryki. W niedzielę papież przybył do Republiki Środkowoafrykańskiej. Stąpając śladami mojego poprzednika św. Jana Pawła II przybywam jako pielgrzym pokoju i przemawiam jako apostoł nadziei – powiedział Ojciec Święty podczas spotkania z przedstawicielami władz.

Republika Środkowoafrykańska, zamieszkała głównie przez chrześcijan, pogrążyła się w chaosie po zamachu stanu dokonanym w 2013 roku przez przeważnie muzułmańskich partyzantów z organizacji Seleka, którzy plądrują kościoły, osady chrześcijańskie i mordują chrześcijan. Tylko od końca września akty przemocy i zamachy terrorystyczne w kraju kosztowały życie co najmniej 90 osób.

Dlatego mieszkańcy Republiki Środkowoafrykańskiej wiążą z papieską wizytą ogromne nadzieje. Tymczasowa prezydent tego kraju witając Ojca Świętego. Podkreślała, że w obecnej niepewnej sytuacji Republiki obecność papieża jest jak „błogosławieństwo z nieba”.

Ojciec Święty spotkał się dziś z przedstawicielami władz i z korpusem dyplomatycznym, odwiedził także obóz dla uchodźców. Spotkał się również ze wspólnotami ewangelickimi. W katedrze w Bangi – stolicy kraju – papież sprawował Eucharystię. To tu Ojciec Święty otworzył Pierwsze na świecie Drzwi Święte Jubileuszu Miłosierdzia. W czasie homilii papież apelował o położenie kresu przemocy.

Ojciec Święty uczestniczył także w niedzielnym czuwaniu modlitewnym z młodzieżą.

Poszczególne punkty papieskiej wizyty apostolskiej transmitują Telewizja Trwam i Radio Maryja.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl