fot. flickr.com

Mikołajki: Inauguracja XX Ogólnopolskiego Festynu Misyjnego św. Krzysztofa

„Z Maryją na Jeziorach” – to hasło modlitewno-ewangelizacyjnego spotkania, które już po raz trzeci zorganizowano w Mikołajkach. Wydarzenie to zainaugurowało także XX Ogólnopolski Festyn Misyjny św. Krzysztofa.

Modlitwa i ewangelizacja to dwa główne cele inicjatywy „Z Maryją na Jeziorach” – wskazał ks. bp Jerzy Mazur, ordynariusz diecezji ełckiej.

Na czterech statkach ludzie wypłynęli, aby modlić się za tych, którzy tutaj odpoczywają, za tych, którzy żeglują, modlić się, aby bezpiecznie wracali do brzegu, aby nikomu nie przytrafiło się nic złego. Jest to modlitwa, ale jest to także ewangelizacja. Jest to w duchu nowej ewangelizacji, szukamy tych nowych metod, jak ewangelizować, jak ukazywać Jezusa Chrystusa, a Maryja pragnie, abyśmy razem z Nią szli do Chrystusa. Ona prowadzi nas do Chrystusa, dlatego jesteśmy tu z Maryją – zaznaczył ks. bp Jerzy Mazur.

Z Maryją obecną w Figurze Fatimskiej. Szczególna modlitwa różańcowa popłynęła wczoraj także w intencji misjonarzy, którzy uczestniczyli w rejsie po mazurskich jeziorach. Wydarzenie zainaugurowało także XX Ogólnopolski Festyn Misyjny św. Krzysztofa.

– Największą potrzebą misjonarzy jest modlitwa, ta pomoc duchowa. Ale też jest ważna ta pomoc materialna. Bo żeby misjonarze mogli dotrzeć do wiernych, potrzebują środków transportu – dodał ordynariusz diecezji ełckiej.

Misjonarze potrzebują rowerów, samochodów, ambulansów, a także łodzi. Region Loreto, w którym pracuje ks. Paweł Sprusiński, jest większy od Polski i nie ma tam żadnych dróg. Szlaki komunikacyjne tam to rzeki.

– My możemy do wiosek dotrzeć rzekami raz do roku, dwa razy do roku. W niektórych wioskach, które są bardziej zorganizowane, gdzie już były udzielane sakramenty, staramy się być nawet co miesiąc, co dwa miesiące – zaznaczył misjonarz pracujący w Amazonii Peruwiańskiej.

Natomiast w codziennej ewangelizacji społeczeństwa pomagają osoby świeckie – tzw. animatorzy.

– Oni organizują życie religijne w tej wiosce, przygotowują również rodziców do chrztu. Starają się też organizować starszą młodzież. Uczą również religii, najprostszych prawd, modlitw – dodał ks. Paweł Sprusiński.

Zakup środków transportu dla misjonarzy jest możliwy dzięki akcji „Św. Krzysztof – 1 gr za 1km”. Pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na zakup łodzi motorowej wraz z silnikiem do misji w Peru, w której pracuje ks. Paweł. Koszt takiej inwestycji to około 13 tys. dolarów.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl