fot. Monika Bilska

Jubileusz 25-lecia kapłaństwa redemptorystów: o. Grzegorza Moja i o. Dariusza Paszyńskiego

W uroczystość Najświętszego Odkupiciela 25-lecie kapłaństwa świętował o. Grzegorz Moj, redemptorysta posługujący w Radiu Maryja.  W tym roku ćwierć wieku kapłaństwa obchodzi także o. Dariusz Paszyński, wikariusz prowincjała Warszawskiej Prowincji Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela.

W niedzielnej Eucharystii w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II uczestniczyło wielu kapłanów, współbraci redemptorystów, sióstr zakonnych oraz wiernych. Homilię wygłosił o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja.

Dzisiaj mamy wielkie święto, dla nas, redemptorystów, ale dla nas wszystkich, którzy jesteśmy w Kościele, jesteśmy odkupieni najdroższą krwią Jezusa Chrystusa – Bożego Syna. To trzeba sobie uświadomić. Odkupieni najdroższą krwią! Bóg tak umiłował nas, że swojego Syna posłał, ażeby nas wyrwać z niewoli szatana. A On był posłuszny, był sługą aż do końca – mówił dyrektor Radia Maryja.

Pan powołał każdego kapłana i powołuje każdą osobę, która chce Mu poświęcić swe serce – podkreślił o. Tadeusz Rydzyk i złożył życzenia jubilatom.

– Ojcze Grzegorz i Dariuszu, życzę wam, żeby nigdy wam serce nie stwardniało, żebyście się nigdy nie wycofali, nawet gdy będą stada wilków, nawet gdy znajdziecie się między owcami, czyli swoimi, i okaże się, że są to wilki drapieżne. Życzę wam tego. Pan Jezus jest z nami. Powiedział: „Mnie prześladowali i was prześladować będą”. Nie jest uczeń nad mistrzem. Matka Najświętsza jest z nami. Była cały czas z apostołami, aż do Wniebowzięcia – wskazał o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Bogu, rodzinie i kapłanom, których Bóg postawił na drodze powołania dziękował podczas uroczystości o Grzegorz Moj.

Bardzo dziękuję o. Dyrektorowi. Przyszedł taki czas, że zechciał, żebym przyszedł do Radia Maryja. Ja się broniłem. Myślałem, że nie wiedzą, co oni robią. Ale jeżeli przełożeni i o. Dyrektor tak pomyślał, że może to ta droga, to też bardzo dziękuję za to doświadczenie tylu lat, takich współbraci mieć przy sobie. Mamy konkrety. Takie jest nasze konkretne życie. Tu musimy realizować nasze powołanie, odpowiadać Panu Bogu i żyć. Tu i teraz trzeba kochać. Nie, że jak będą inne warunki to będziemy kochali. Nie. Tu właśnie kochać, przebaczać, uczyć się siebie – mówił o. Grzegorz Moj.

W niedzielę rozpoczęły się też obchody 20. Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, patrona kierowców. W ramach obchodów w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu poświęcono pojazdy i pobłogosławiono kierowców.

Obchodom towarzyszy misyjna „Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr” szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. O udział w niej apeluje stowarzyszenie MIVA Polska.

RIRM

drukuj