fot. pixabay

Redemptoryści na Adwent

Na początku Adwentu redemptoryści zapraszają osoby pragnące głębiej przeżywać ten czas do korzystania z codziennych rozważań słowa Bożego, które są publikowane na portalu kaznodziejskim redemptorystów slowo.redemptor.pl. W nowym roku liturgicznym 2023-2024 misjonarze redemptoryści włączają się w realizację programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce, którego motto brzmi: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

Krótkie rozważania słowa Bożego mogą być bardzo przydatne zarówno dla osób duchownych, konsekrowanych, jak i wiernych świeckim, niezależnie od wieku, pełnionego zawodu czy powołania. Pomagają one w zrozumieniu i przyswojeniu duchowej treści czytań biblijnych. Stanowią również zachętę do podjęcia konkretnych postanowień i motywują do ewangelicznego działania we wspólnocie Kościoła.

„W obecnym roku chcemy odkrywać nasze miejsce we wspólnocie Kościoła, które nie może sprowadzać się do postawy biernego obserwatora, ale czynnego uczestnika, który czuje się za tę wspólnotę odpowiedzialny” – informują redemptoryści.

Portal kaznodziejski redemptorystów już od 13 lat służy formacji ludzkich serc poprzez rozważania słowa Bożego publikowane w internecie. W dziale „Czytelnia” znajdują się również homilie na niedziele i święta, kazania obrzędowe oraz ciekawe materiały do osobistego wykorzystania. Czytelnik znajdzie tam ponadto kazania o świętych i błogosławionych redemptorystach.

O. Sylwester Cabała CSsR

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl