Tuchów: czuwanie młodzieżowe z serii „Droga wewnętrzna”

17 listopada 2017 roku działy się rzeczy, które można określić jednym zdaniem: „To jest głupie!” Zdanie to jest bowiem hasłem czuwania młodzieżowego z serii „Droga wewnętrzna”, które odbyło się w tym dniu w tuchowskiej bazylice.

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą o godzinie 18.30, po której licznie zebrana młodzież uczestniczyła w liturgii słowa pod przewodnictwem ks. Pawła Zawiślana. Przybył on z Siedlisk k. Bobowej wraz z ponad 30 – osobową grupą. Podczas liturgii konferencję inspirowaną biblijną postacią proroka Jonasza wygłosił o. Paweł Zyskowski CSsR. Zaznaczał on, iż nawet rzeczy, które wydają nam się głupie, mogą posłużyć wielkim celom. Najlepszym tego przykładem może być postać proroka Jonasza, którego Bóg posłał, aby nawrócić Niniwę. Każdy z nas doświadcza w życiu wydarzeń, które zdają się być głupie, ale tak naprawdę mają sens.

Po uczcie duchowej przyszedł czas na coś dla ciała. Każdy uczestnik mógł poczęstować się drożdżówką w jadalni pielgrzyma, która wypełniła się w ten wieczór po brzegi. Ostatnim punktem dnia była adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która była okazją do zgłębienia historii Jonasza i odniesienia jej do swojego życia.

Mamy nadzieję, że czuwanie będzie przynosić obfite owoce w życiu każdego z uczestników i stanie się zachętą do poznawania prawd zawartych w Piśmie Świętym. Następne spotkanie z kolejną postacią biblijną odbędzie się w trzeci piątek miesiąca, czyli 15 grudnia. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w młodzieżowych czuwaniach z redemptorystami!

 

b. Grzegorz Pruś CSsR/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl