fot. tv trwam

Ks. bp J. Mazur: Boże Narodzenie to czas wdzięczności Bogu Ojcu za Jego miłość i miłosierdzie

Święta Bożego Narodzenia to czas wdzięczności Bogu Ojcu za Jego miłość i miłosierdzie. Bóg z miłości do nas ludzi posłał swojego Syna na świat, aby nas wyprowadził z ciemności do światła, aby nas wyzwolił z niewoli grzechu, dlatego w czasie świąt Bożego Narodzenia wyrażajmy Bogu wdzięczność za Jego miłość i miłosierdzie – powiedział ks. bp Jerzy Mazur, biskup diecezji ełckiej.

Ks. bp Jerzy Mazur podkreślił, że czas świąt Bożego Narodzenia to czas wdzięczności Bogu.

– Święta Bożego Narodzenia to czas wdzięczności Bogu Ojcu za Jego miłość i miłosierdzie. Bóg z miłości do nas ludzi posłał swojego Syna na świat, aby nas wyprowadził z ciemności do światła, aby nas wyzwolił z niewoli grzechu, dlatego w czasie świąt Bożego Narodzenia wyrażajmy Bogu wdzięczność za Jego miłość i miłosierdzie. „ Oto zwiastuję Wam radość wielką. Dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan” – tymi słowami anioł dzisiaj zwiastuje tę radość wszystkim. Cieszmy się i radujmy, że Bóg jest z nami i narodził się w Betlejem – mówił biskup diecezji ełckiej.

Razem z Maryją, Józefem, aniołami, pasterzami adorujmy to Boskie Dziecię, które narodziło się w Betlejem – zaznaczył duchowny.

– Kościół każdego dnia, a szczególnie w święta Bożego Narodzenia, prowadzi nas od żłóbka do Eucharystii. Obyśmy wszyscy rozpoznawali w stajence betlejemskiej, w Dziecięciu Jezus i w Eucharystii, Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, naszego Zbawiciela. Idźcie do Betlejem. Idźcie na Eucharystię i rozpoznawajcie w Eucharystii Jezusa Chrystusa pod postacią chleba i wina. Niech zrodzi się w Was to zdziwienie stajenki betlejemskiej i zdumienie eucharystyczne, bo potrzebne jest nam to zdziwienie, aby adorować, wyrażać wdzięczność i adorować Boga – wskazał ks. bp Jerzy Mazur.

Patrzymy dzisiaj na wielu ludzi ochrzczonych, którzy zatracili to drżenie z radości przy betlejemskim żłóbku – zaakcentował kapłan.

– Zatracili płacz wdzięczności przy Krzyżu Chrystusowym i to zdumienie przed Najświętszym Sakramentem. Dlatego, Bracie i Siostro, podchodząc do Was wszystkich z opłatkiem, życzę Wam, abyście na nowo odzyskali to drżenie radości przy żłóbku, aby popłynęły łzy wdzięczności, stając przed Krzyżem Chrystusowym. Życzę Wam tego zdumienia eucharystycznego na Eucharystii i przed Najświętszym Sakramentem. Przyjmując Eucharystię, Bóg trwa w Was, a Wy w Bogu – podkreślił biskup diecezji ełckiej.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl