„Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”

Ojciec Święty Jan Paweł II wielokrotnie apelował do nas, byśmy dawali świadectwo miłosierdzia i nieśli pomoc ludziom potrzebującym. Doskonałą odpowiedzią na to przesłanie jest małopolski projekt: „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”, którego celem jest uwrażliwianie młodzieży na potrzeby innych ludzi. Patronat honorowy nad inicjatywą objął ks. kardynał Stanisław Dziwisz.

Wczoraj w Filharmonii Krakowskiej odbyła się uroczysta gala podsumowująca roczny projekt „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”. Nagrodzeni uczniowie otrzymali cenne nagrody. Zwycięska szkoła pojedzie na wycieczkę do Rzymu, a kolejne nagrodzone placówki otrzymają na własność sprzęt komputerowy.

Jak przypomina Izabella Szum z Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, to już 8. edycja projektu, którego celem jest pobudzanie inicjatyw wychowawczych w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także promowania wśród młodzieży wartości uniwersalnych.

 – Jest to projekt zaadresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, których rolą było to, że przez cały rok realizowali swój autorski projekt – projekt wolontariatu – powiedziała Izabella Szum.

Dotychczas zrealizowano sześć edycji Małopolskiego Projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”, w których uczestniczyło ponad 30 tysięcy uczniów z nauczycielami z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Małopolski.

– Projekt był adresowany do wszystkich szkół, Nie ograniczaliśmy się w żaden sposób. Zgłosiło się kilkadziesiąt szkół, które przez cały rok były oceniane według pewnych parametrów, jakie ustaliła kapitula naszego konkursu. Finalnie kilka szkół zostało wytypowanych i nagrodzonych – dodała Izabella Szum.

Jury konkursu zdecydowało, że w tym roku zostaną przyznane dwa wyróżnienia oraz po 5 miejsc I, II i III. Główne nagrody, czyli wycieczki do Rzymu odebrali m.in. uczniowie z: Gimnazjum im. Świętej Jadwigi Królowej w Luborzycy.

Pierwsze miejsce zajęła również szkoła w Zębie.

Młodzież ma bardzo dużo ciekawych pomysłów; jest bardzo aktywna i chętna do tego, żeby pomagać innym – mówiła Bożena Bobak, dyrektor Zespołu Szkół w Zębie.

Projekt ma przede wszystkim służyć tworzeniu w szkołach województwa małopolskiego podstaw trwałego wolontariatu.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl