1050 Pism świętych na 1050. rocznicę Chrztu Polski

W parafii garnizonowej p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Rzeszowie przez trzy kolejne niedziele od Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, można było nabyć specjalne, kieszonkowe wydanie czterech Ewangelii.

Akcja była odpowiedzią na słowa Ojca Świętego Franciszka, który 17 marca 2014 roku, podczas wizytacji rzymskiej parafii Matki Bożej Modlitwy powiedział:

„Dobrze jest mieć przy sobie małą Ewangelię w kieszeni i czytać jej mały fragment w każdej chwili dnia. Zachęcam was, byście codziennie poświęcili kilka minut na lekturę Ewangelii i zobaczyli, co się wydarzy. Słuchanie Jezusa i Jego słów, które każdego dnia wchodzą do naszych serc, umacnia nas w wierze. Zachęcam was, byście mieli maleńką Ewangelię i nosili ją w kieszeni, w torebce i kiedy macie wolną chwilę, choćby w autobusie zaglądali do niej i czytali kilka słów. Ewangelia zawsze z nami! O niektórych męczennikach pierwszych wieków mawiano, (np. o świętej Cecylii), że zawsze mieli przy sobie Ewangelię, ponieważ naszym pierwszym posiłkiem jest Słowo Jezusa, które karmi naszą wiarę”.

Zainteresowanie wiernych było ogromne, egzemplarze rozchodziły się błyskawicznie. Parafianie nabywali Ewangelie jako prezent, ale także jako nieodzownego Towarzysza na zbliżające się wakacje.

Celem tej akcji duszpasterskiej było rozprowadzenie 1050 egzemplarzy Pisma świętego, jako formę przygotowania do Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski, który będziemy przeżywać w przyszłym roku.

Z powodzeniem udało się zrealizować ten cel.

Wiara rodzi się ze słuchania Słowa Bożego. Chrzest jest sakramentem wiary. Chcemy więc na rocznicę przyjęcia przez Polskę wiary chrześcijańskiej wzmocnić ją poprzez pokarm duchowy, jakim jest Słowo Boże.

Miejmy nadzieję, że nabyta Ewangelia będzie w myśl słów Papieża Franciszka prawdziwym pokarmem umacniającym naszą wiarę, a nie tylko kolejną piękną książką zdobiącą nasze półki.

RIRM/Ks. Paweł Liszka

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl